Aktualności

1. liga: Siódemka Miedź – Moto-Jelcz Oława. Piwko i Antosik walczą z czasem

Siódemka Miedź Legnica zmierzy się z Moto-Jelczem Oława w meczu 1. kolejki 1. ligi piłki ręcznej. Inauguracja sezonu w hali przy ul. Lotniczej, w niedzielę o godz. 15.00.

Na przywitanie z sezonem młody zespół Siódemki Miedź Legnica czeka zderzenie z siłą fizyczną i doświadczeniem, którymi niewątpliwie niedzielny rywal dysponuje. Po kiepskim poprzednim sezonie zakończonym na 10. miejscu, w Oławie drużynę poważnie wzmocniono.

Druga linia Moto-Jelcza robi naprawdę wrażenie. Trener Krzysztof Mistak do dyspozycji ma bowiem takich zawodników, jak Robert Szuszkiewicz i Maciej Ścigaj. Ten pierwszy latem opuścił Siódemkę Miedź i przeniósł się właśnie do Moto-Jelcza. Z kolei Ścigaj grał w legnickim zespole, gdy ten występował jeszcze w PGNiG Superlidze.

Na tym legnickich akcentów w Moto-Jelczu nie koniec. Z klubem tym niedawno związał się inny były gracz Siódemki Miedź – Jacek Będzikowski junior. Na kole już od kilku sezonów bryluje z kolei Jarosław Paluch, który w swoim sportowym CV również ma występy w legnickim zespole.

– Czeka nas ciężka przeprawa. Zderzymy się z drużyną, która góruje nad nami warunkami fizycznymi i doświadczeniem. Bez dwóch zdań – nie jesteśmy faworytem tego spotkania. Mamy jednak plan. Jeśli moi młodzi zawodnicy wytrzymają mentalnie i nie przestraszą się rywala, możemy sprawić niespodziankę – mówi trener Siódemki Miedź Paweł Wita.

Przed niedzielnym meczem z obozu Siódemki Miedź wciąż niestety docierają złe wieści dotyczące zdrowia ważnych zawodników. Pod dużym znakiem zapytania stoi bowiem występ leczących urazy Pawła Piwki i Michała Antosika. Choć i jest informacja pozytywna. Na pełnych obrotach trenuje już Bartłomiej Koprowski.

1. kolejka 1. ligi: Siódemka Miedź Legnica – Moto-Jelcz Oława, niedziela (10 września), godz. 15.00, hala przy ul. Lotniczej.