Aktualności

1. liga: Siódemka Miedź – Moto-Jelcz 23:24. Jedna bramka od karnych

Siódemka Miedź Legnica przegrała 23:24 z Moto-Jelczem Oława na inaugurację rozgrywek 1. ligi piłki ręcznej. Losy niedzielnego meczu przy Lotniczej ważyły się do ostatnich sekund.

W ostatniej akcji spotkania Paweł Piwko rzucił w poprzeczkę i punkty odjechały do Oławy. Gdyby trafił, zgodnie z nowym regulaminem, doszłoby do konkursu rzutów karnych. Szkoda, bo Siódemka Miedź przynajmniej na punkt zasłużyła.

Legniczanie przestraszyli się naszpikowanego byłymi graczami PGNiG Superligi Moto-Jelcza, ale tylko na początku spotkania. Po 10 min. goście wygrywali już 5:1 i zanosiło się na pojedynek bez historii.

Tyle że Siódemka Miedź otrząsnęła się, zobaczyła, że nie taki diabeł straszny, jak go malują i w 18 min. wygrywała już 6:5. Duża w tym zasługa świetnie broniącego Łukasza Mazura i skutecznego Kamila Mosiołka.

Do końca meczu kibice oglądali zaciętą wymianę ciosów – bramka za bramkę i zmieniające się prowadzenie. Żadna z drużyn nie była w stanie odskoczyć na różnicę większą niż dwa trafienia.

W 52 min. był remis 20:20. Końcówkę lepiej rozegrali goście. Przede wszystkim „odpalił” były rozgrywający Siódemki Robert Szuszkiewicz, który w decydującej fazie spotkania dla swojego nowego zespołu rzucił aż trzy z czterech bramek.

Moto-Jelcz do zwycięstwa w Legnicy poprowadził jednak inny były zawodnik Siódemki Miedź. Maciej Ścigaj był nie do zatrzymania, zdobył aż 9 bramek.

Warto zaznaczyć, że w zespole trenera Pawła Wity zagrało aż czterech wicemistrzów Polski juniorów, a pierwszoligowy debiut zaliczył 18-letni Szymon Światłowski, który zastąpił na prawym skrzydle kontuzjowanego Michała Antosika.

Za tydzień Siódemka Miedź pojedzie walczyć o pierwsze w sezonie punkty do Zawiercia, gdzie zmierzy się z beniaminkiem – Viretem.

Siódemka Miedź Legnica – Moto-Jelcz Oława 23:24 (10:11)

Siódemka: Mazur, Stachurski, Kaczmarek – Majewski 2, Płaczek 1, Koprowski 2, Mosiołek 7, Piwko 3, Drozdalski 2, Piróg 5, Skiba 1, Przybylak, Ziemiński, Światłowski, Gregułowski. Kary: 4 min.

Moto-Jelcz: Philippe, Duda – Szuszkiewicz 6, Rutkowski 3, Paluch 2, Ścigaj 9 (CZ 60 min.), Bałdys 2, Wewiórski 1, Borowiec 1, Baran, J. Będzikowski jr, Herudziński. Kary: 10 min.

Fotogaleria z meczu TUTAJ