1. liga: dwa odmienne oblicza Siódemki Miedź w Zawierciu

Po dwóch kolejkach 1. ligi szczypiorniści Siódemki Miedź pozostają bez punktów. Legniczanie po zaciętym meczu niestety przegrali w Zawierciu z Viretem 28:31.

Sobotni mecz podopieczni trenera Pawła Wity rozpoczęli z przytupem. Nie minęło 10 minut, a już prowadzili 6:2. Legniczanie kontrolowali wydarzenia na parkiecie, w 26 min. wygrywali różnicą pięciu bramek i z taką przewagą zeszli na przerwę do szatni (18:13).

Kłopoty rozpoczęły się w drugiej połowie. Gospodarze rzucili się do odrabiania strat. Do remisu doprowadzili w 40 min. (21:21), a po raz pierwszy na prowadzenie wyszli dwie min. później (23:22). W 47 min. beniaminek wygrywał już 25:22 i wydawało się, że Siódemka już się nie podniesie.

Nic z tych rzeczy. Legniczanie poprawili zarówno skuteczność, jak i grę w obronie i na osiem min. przed końcem spotkania wyrównali (26:26). Tyle że w tym kluczowym momencie otrzymali dwa wykluczenia. Gospodarze skrzętnie ten fakt wykorzystali i „odjechali” z wynikiem (29:26 w 54 min.). Przewagi trzech bramek już nie roztrwonili i ostatecznie wygrali 31:28.

Trener Wita po końcowej syrenie nie ukrywał rozczarowania. Wg szkoleniowca Siódemki Miedź mecz w Zawierciu był jak najbardziej do wygrania.

– W pierwszej połowie wyglądaliśmy naprawdę nieźle. W drugiej niestety słabo. Zabrakło nam czegoś, co mieli gospodarze, czyli doświadczenia. W naszej drużynie jest wielu juniorów. Oni nie są jeszcze w stanie pociągnąć gry pod presją, gdy przeciwko sobie mają starych ligowych wyjadaczy. Trudno wygrywać w 1. lidze takie stykowe mecze, gdy na newralgicznych pozycjach pierwszym wyborem bywają tak młodzi gracze – kwituje szkoleniowiec Siódemki Miedź.

W przyszłą sobotę (godz. 17.00) Siódemka Miedź podejmie w hali przy Lotniczej ASPR Zawadzkie.

Viret CMC Zawiercie – Siódemka Miedź Legnica 31:28 (13:18)

Viret: Ratuszniak, Buchcic – Karwowski 6, Kurełek 2, Szlinger 7, Kurzawa 2, Strużyna 2, Migała 4, Makaruk 5, Najuch 1, Kubisztal 2, Szymański, Salamon, Zagała. Kary: 12 min.

Siódemka: Mazur, Stachurski – Majewski 5, Antosik 3, Płaczek 4, Koprowski 1, Piróg 1, Ziemiński 2, Piwko 5, Drozdalski 1, Mosiołek 5, Skiba 1, Gregułowski, Przybylak. Kary: 14 min.