LDJ: Lew poskromiony. 19 bramek Wojciecha Styrcza!

Siódemka Miedź II Legnica wygrała 36:32 z Lwem Kłodzko w meczu 3. kolejki Ligi Dolnośląskiej Juniorów i awansowała na trzecie miejsce w tabeli. Postacią numer jeden wtorkowego spotkania w hali „Henrykówki” był Wojciech Styrcz.

Reprezentant Polski dokonał nie lada wyczynu, zdobywając 19 bramek, co stanowiło ponad połowę dorobku całego zespołu!

– Wojtek był zabójczo skuteczny. Trafiał zarówno ze skrzydła, jak i rozegrania. Obawiałem się tego meczu, bo mieliśmy sporo kontuzji. Nie mogli grać Marcel Mazurek, Patryk Mroczka i Dominik Nowosielski. Na szczęście w defensywie dobrze spisał się Grzegorz Grabusiewicz, a w bramce dobry występ zaliczył Mateusz Bieniusiewicz. Słowa uznania za grę w ataku należą się też Dawidowi Glazerowi – mówi trener Tomasz Góreczny (na zdjęciu).

Wtorkowy mecz nasi juniorzy rozpoczęli źle, bo po 7 min. przegrywali 0:3 i musieli gonić wynik. Dogonili jeszcze przed przerwą, na którą schodzili przy remisie 16:16. W drugiej połowie rozpoczęli już budować przewagę, choć nie szło im to łatwo.

Goście ambitnie walczyli o korzystny wynik i w 57 min. Siódemka wygrywała tylko 33:32. W końcówce spotkania trafili Paweł Paterek, rewelacyjny Styrcz oraz Glazer i ostatecznie trzy punkty zostały w Legnicy.

W środę o godz. 18.00 w hali przy ul. Lotniczej swój mecz 3. kolejki rozegra nasz pierwszy zespół juniorów. Rywalem podopiecznych trenera Pawła Wity będzie UKS Dziewiątka Legnica.

Siódemka Miedź II Legnica – Lew Kłodzko 36:32 (16:16)

Siódemka: Bieniusiewicz, Gołębiowski – Paterek 5, W. Styrcz 19, Zając 2, Klimaszewski 4, D. Glazer 2, Szczepanek 4, Grabusiewicz.