LDJ: derby jak sparing. Wicemistrzowie rozbili Dziewiątkę

Siódemka Miedź Legnica wygrała 38:23 z UKS Dziewiątka Legnica w meczu 3. kolejki Ligi Dolnośląskiej Juniorów. Środowe derby zgodnie z oczekiwaniami, nie przyniosły zbyt wielu emocji, by nie powiedzieć, że żadnych.

Derby rządzą się swoimi prawami – mówi stare sportowe porzekadło. Tyle że w środowy wieczór nie mogło mieć ono zastosowania, bo juniorzy Siódemki Miedź zdecydowanie przewyższają lokalnego rywala umiejętnościami i doświadczeniem.

Losy derbów zostały rozstrzygnięte już przed przerwą, na którą nasza drużyna schodziła z zapasem 10 bramek (19:9). W drugiej połowie kontrolowała spotkanie, konsekwentnie powiększając przewagę. Najskuteczniejszymi zawodnikami tym razem byli Kacper Cegłowski i Jakub Klocek, którzy rzucili po 6 bramek.

Zespół trenera Pawła Wity wygrał wysoko, bo różnicą 15 bramek i bez większego wysiłku, co jest istotne w kontekście wyprawy kilku zawodników z zespołem seniorskim na mecz do Ostrowca Świętokrzyskiego.

Nasi juniorzy z dwoma zwycięstwami na koncie są na drugim miejscu w tabeli LDJ. Tyle że mają do rozegrania zaległe spotkanie z ŚKPR Świdnica. Jeśli je wygrają, wskoczą na fotel lidera. Dodajmy, że na trzecim miejscu znajduje się obecnie Siódemka Miedź II, która zgromadziła 6 pkt. (2 zwycięstwa – 1 porażka).