Aktualności

1. liga: Daleki i bardzo trudny wyjazd Siódemki Miedź

W Ostrowcu Świętokrzyskim drugiego ligowego zwycięstwa poszukają szczypiorniści Siódemki Miedź Legnica. Rywalem naszej drużyny będzie prowadzone przez trenera Mariusza Jurasika KSZO. Mecz w sobotę o godz. 17.00.

Poprzedni sezon dla KSZO zakończył się tragedią, bo degradacją do 2. ligi. Nie pomogło nawet zatrudnienie w końcówce rozgrywek legendy polskiego handballa, rozpoczynającego trenerską karierę – Mariusza Jurasika. 1. ligę w Ostrowcu Św. uratowała jednak reorganizacja rozgrywek.

KSZO psim swędem się utrzymało, a działacze wraz z Jurasikiem zabrali się do roboty, a dokładniej za transfery. Kadrowo sobotni rywal prezentuje się co najmniej okazale. Największą gwiazdą nie tylko zespołu, ale i całej ligi jest Grzegorz Sobut.

Ten 34-letni rozgrywający to były król strzelców PGNiG Superligi w barwach Stali Mielec. Ostatnio grał w Chrobrym Głogów, ale w lipcu nieoczekowanie nie przedłużył kontraltu i sensacyjnie wylądował w KSZO.

Jurasik sięgnął też po czterech młodych zawodników z wycofanych z ligi rezerw PGE Vive Kielce (Bulski, Telka, Kogutowicz, Falasa) oraz dwóch 20-latków z Gwardii Opole: bramkarza Damian Zająca i obrotowego Macieja Stańkę. Dodajmy, że ten drugi to wychowanek Siódemki Miedź.

Mimo poważnych wzmocnień KSZO sezon rozpoczęło od dwóch porażek. Podopieczni Jurasika najpierw polegli w Końskich (18:23), a potem we własnej hali z AZS AWF Biała-Podlaska (23:27). Przed tygodniem jednak już wygrali. I nie dość, że na wyjeździe, to jeszcze z nie byle kim, bo Olimpią Piekary Śląskie (22:21).

– Gospodarze dysponują bardzo mocnym, jak na 1 ligę składem. Do tego są podbudowani zwycięstwem w Piekarach Śląskich. Ale my nie wybieramy się do Ostrowca na wycieczkę krajoznawczą, tylko walczyć o punkty. Moja drużyna też jest dowartościowana po dobrym, wygranym meczu z ASPR Zawadzkie – mówi trener Siódemki Miedź Paweł Wita.

Niestety szkoleniowiec Siódemki Miedź ma kłopoty kadrowe. Z KSZO raczej nie zagra kapitan zespołu Paweł Piwko, który nabawił się urazu stopy w trakcie spotkania z ASPR. Poza meczową kadrą znajdzie się również inny leworęczny zawodnik Szymon Światłowski. On też boryka się z kontuzją.