LDJ: Siódemka Miedź gromi w derbach i nadal jest liderem

Siódemka Miedź Legnica wygrała we własnej hali 34:17 z Zagłębiem Lubin w meczu 5. kolejki Ligi Dolnośląskiej Juniorów. Zespół trenera Pawła Wity umocnił się na pierwszym miejscu w tabeli.

Środowe derby były jednostronnym widowiskiem. Losy meczu w hali przy Lotniczej w praktyce rozstrzygnięte zostały już po 30 min., bo na przerwę Siódemka Miedź schodziła z wynikiem 20:10. W drugiej połowie gospodarze dali sobie rzucić tylko 7 bramek, a że byli skuteczni w ataku, to ostatecznie rozgromili Zagłębie różnicą 17 trafień.

Siódemka Miedź z kompletem pięciu zwycięstw zajmuje w tabeli pierwsze miejsce. Są też jednak złe wieści. Drużynę dopadła plaga kontuzji. Ze względu na urazy w Zagłębiem nie wystąpili Szymon Światłowski i Patryk Gregułowski. W trakcie spotkania kontuzji doznał jeszcze Grzegorz Styrcz.

Siódemka Miedź Legnica – Zagłębie Lubin 34:17 (20:10)

Siódemka: Dekarz, Dzido – Przybylak 5, Fikier 1, Bogudziński 1, Klocek 2, Betliński 1, Drozdalski 6, Kasprzak 4, Kowalik 6, K. Cegłowski 8, G. Styrcz.