LDJ: cenne zwycięstwo Siódemki Miedź we Wrocławiu

Siódemka Miedź Legnica wygrała 33:24 ze Śląskiem Wrocław w meczu na szczycie Ligi Dolnośląskiej Juniorów. Nasza drużyna poczyniła tym samym duży krok w kierunku tytułu mistrza województwa.

Zespół trenera Pawła Wity do Wrocławia pojechał mocno przetrzebiony kontuzjami (m.in. bez Gregułowskiego, Światłowskiego, Styrcza i Majewskiego).

Mimo to mecz z wiceliderem od pierwszych minut przebiegał pod wyraźne dyktando legniczan. Gospodarze opór stawiali tylko do przerwy. W drugiej połowie wicemistrzowie Polski wrzucili wyższy bieg i rozbili „Wojskowych” różnicą dziewięciu bramek.

Świetny mecz rozegrał Mateusz Drozdalski, który rzucił aż 11 bramek. Cieszy też coraz wyższa forma Kacpra Bogudzińskiego, autora siedmiu trafień.

Siódemka po sześciu kolejkach pewnie prowadzi w ligowej tabeli. Nad drugim Śląskiem ma już sześć punktów przewagi. Tabela LDJ TUTAJ.

Śląsk Wrocław – Siódemka Miedź Legnica 24:33 (13:17)

Siódemka: Dekarz, Dzido – Przybylak 4, Fikier, Bogudziński 7, Klocek, Betliński, Drozdalski 11, Kasprzak 3, Kowalik 3, Cegłowski 5.