LDJ: zwycięstwo drużyny trenera Górecznego w Oławie

Siódemka Miedź II Legnica wygrała 33:30 z Moto-Jelczem Oława w meczu 6. kolejki Ligi Dolnośląskiej Juniorów. Aż 15 bramek zdobył Paweł Paterek, a w bramce świetnie spisał się Mateusz Bieniusiewicz.

Środowy mecz dla podopiecznych trenera Tomasza Górecznego rozpoczął się źle, bo po 13 minutach gospodarze wygrywali już 6:1. Potem jednak nasza drużyna wzięła się do roboty i odrobiła straty.

– To niesamowite! Przez 13 minut oddaliśmy 13 rzutów, a zdobyliśmy tylko jedną bramkę! – kręci głową szkoleniowiec Siódemki.

– Wzięliśmy czas, by ochłonąć. Zmieniliśmy grę na dwóch obrotowych i „maszyna” ruszyła. Dobrą zmianę w pierwszej połowie dał Marcel Mazurek, na kole świetnie spisywał się Dominik Nowosielski, bramkę zamurował Mateusz Bieniusiewicz (w całym meczu skuteczność na poziomie 40 proc.) i jeszcze przed przerwą wyszliśmy na prowadzenie – relacjonuje trener Góreczny.

Po przerwie gospodarze znów jednak wyszli na prowadzenie. Siódemka przełamała oławian dopiero w 48 min. po rzucie Michała Klimaszewskiego na 24:23. Prowadzenia legniczanie już nie oddali do końcowej syreny. W dużej mierze dzięki Pawłowi Paterkowi, który trafił siedem razy z rzędu. W całym meczu nasz rozgrywający wpisał się na listę strzelców aż 15 razy!

Na koniec ciekawostka. W zespole Moto-Jelcza wystąpiło aż dziesięciu zawodników zagranicznych – z Ukrainy i Białorusi.

Siódemka Miedź II po sześciu kolejkach w tabeli LDJ jest trzecia. Liderem jest nasz pierwszy zespół. Tabela TUTAJ.

Moto-Jelcz Oława – Siódemka Miedź II Legnica 30:33 (13:14)

Siódemka: Bieniusiewicz, Gołębiowski – Paterek 15, W. Styrcz 3, Nowosielski 5, Grabusiewicz, Zając 2, Klimaszewski 2, D. Glazer 1, Szczepanek 3, Mazurek 2.