LDJ: Siódemka Miedź rozbiła Oławę i jest liderem na półmetku

Siódemka Miedź Legnica wygrała 44:29 z Moto-Jelczem Oława w meczu siódmej kolejki Ligi Dolnośląskiej Juniorów. Zespół trenera Pawła Wity pewnie zmierza po tytuł mistrza województwa!

Środowe spotkanie było wyrównane tylko przez pierwszy kwadrans. Goście trzymali się dzielnie, remisując w 12 min. 7:7. Po 20 min. gry Siódemka wygrywała tylko 11:9, ale w ostatnich dziesięciu minutach pierwszej połowy, wicemistrzowie kraju wrzucili wyższy bieg. W efekcie na przerwę schodzili z przewagą ośmiu trafień (22:14).

W drugiej połowie nasza drużyna kontrolowała spotkanie, przy okazji powiększając przewagę. Ostatecznie wygrała wysoko, bo różnicą 15 bramek. Tym samym Siódemka zakończyła pierwszą rundę LDJ z kompletem siedmiu zwycięstw. Mistrzowskiego tytułu i awansu do rozgrywek centralnych podopiecznych trenera Pawła Wity pozbawić mógłby chyba już tylko kataklizm.

Warto dodać, że Siódemka zagrała w środę bez kontuzjowanych: Patryka Gregułowskiego, Grzegorza Styrcza, Szymona Światłowskiego oraz przebywającego na zgrupowaniu reprezentacji Polski Dawida Dekarza.

Siódemka Miedź Legnica – Moto-Jelcz Oława 44:29 (22:14)

Siódemka: Dzido – Przybylak 2, Fikier 3, Bogudziński 9, M. Majewski 2, Klocek 6, Betliński, Drozdalski 6, Kasprzak 2, Kowalik 8, Cegłowski 6.