Porażka w Końskich. 50-minutowy pościg za wynikiem nie udał się

Siódemka Miedź Legnica przegrała 23:25 z KSSPR Końskie w meczu 8. kolejki grupy B 1. ligi. To dopiero trzecia porażka w tym sezonie podopiecznych trenera Pawła Wity.

Sobotnie spotkanie dla naszej drużyny rozpoczęło się bardzo dobrze, bo od dwóch trafień Bartłomieja Koprowskiego. Gospodarze szybko jednak wyrównali (2:2), a w 11 min. wyszli na prowadzenie (3:2). Nie oddali go już do końcowej syreny, choć Siódemka ambitnie walczyła o wyszarpanie w Końskich choćby punktu.

Mecz był bardzo zacięty. „Konie” co prawda były na prowadzeniu, ale nie były w stanie wypracować bezpiecznej przewagi. Do przerwy Siódemka przegrywała 8:9. Po słabszym okresie gry na początku drugiej połowy, gospodarze odskoczyli na 5 bramek (15:10 w 38 min.) i wydawało się, że jest już „po meczu”.

Podopieczni trenera Pawła Wity nie złożyli jednak broni. Po serii trzech bramek Michała Kowalika, Kamila Mosiołka i Mateusza Drozdalskiego w 45 min. przegrywali już tylko 15:16. Niestety do remisu doprowadzić się nie udało, a sprawy w swoje ręce wziął najskuteczniejszy w zespole gospodarzy Patryk Mastalerz, który rzucił dwie bramki z rzędu (18:15 w 47 min.).

W 57 min. KSSPR wygrywał 24:20 i w tym momencie stało się już jasne, że trzy punkty zostaną w Końskich. Ambitni legniczanie zdołali jeszcze zniwelować rozmiary porażki. Trwający prawie 50 min. pościg za wynikiem zakończył się niepowodzeniem.

Za tydzień Siódemka podejmie przy Lotniczej AZS AWF Biała Podlaska. Niewykluczone, trener Wita będzie mógł w nim skorzystać już z rekonwalescenta Mateusza Płaczka. Niestety, na pomoc Pawła Piwki będzie musiał jeszcze trochę poczekać. Kapitan drużyny wciąż leczy kontuzję.

KSSPR Końskie – Siódemka Miedź Legnica 25:23 (9:8)

KSSPR: Kucharczyk, Wnuk – M. Napierała 1, Jakubowski 3, Walewski 1, Rurarz 3, Mastalerz 10, T. Napierała 4, Gasin 1, Smołuch 2, Maleszak, Bernacki, Pilarski, Szot. Kary: 6 min.

Siódemka Miedź: Mazur, Stachurski, Kaczmarek – Mosiołek 8, Koprowski 6, Majewski 2, Kowalik 2, Ziemiński 4, Drozdalski 1, Antosik, Piróg, Skiba. Kary: 6 min.