Aktualności

Paweł Wita: AZS AWF to najlepszy zespół z jakim graliśmy

Rywal udowodnił w naszej hali, że nieprzypadkowo jest tak wysoko w ligowej tabeli – mówi Paweł Wita, trener Siódemki Miedź Legnica po przegranym 28:31 meczu z AZS AWF Biała Podlaska.

– Przeciwnik dysponował dużą siła rażenia i zróżnicowanym repertuarem zagrań. Stawialiśmy mu opór, ale zabrakło nam skuteczności. Rzuciliśmy co prawda 28 bramek, ale stać nas było na kilka więcej.

– Uważam, że AZS AWF to najlepszy zespół z jakim graliśmy do tej pory w tym sezonie. Rywal udowodnił w naszej hali, że nieprzypadkowo jest tak wysoko w ligowej tabeli. Letnie transfery w Białej Podlaskiej przynoszą efekty. Dzianis Wołyncew to najlepszy środkowy rozgrywający w lidze. Śmiało mógłby znaleźć zatrudnienie w PGNiG Superlidze.

– Naszą bolączką jest gra w przewadze. Nie potrafimy jej wykorzystać. Dużo nad tym pracujemy na treningach, ale efektów wciąż nie widać. Cieszę się, że wrócili do gry Paweł Piwko i Mateusz Płaczek. Wielki ukłon w ich stronę, że mimo zaległości treningowych pomogli nam dziś i wytrzymali trudy tego ciężkiego spotkania.