Aktualności

W niedzielę drugi turniej barażowy o awans do MP juniorów

W najbliższą niedzielę, 14 stycznia w hali przy ul. Lotniczej rozegrany zostanie druga część turnieju barażowego, którego stawką będzie awans do 1/16 finału mistrzostw Polski juniorów. Początek o godz. 10.00.

Przed tygodniem we Wrocławiu Siódemka Miedź II Legnica wygrała z Lwem Kłodzko oraz przegrała po rzutach karnych z ŚKPR Świdnica. Zespół trenera Tomasza Górecznego wciąż ma jednak szanse na awans.

W niedzielę przy Lotniczej zmierzy się z UKS Dziewiątka Legnica oraz Śląskiem Wrocław. Awans do 1/6 finału mistrzostw Polski uzyska tylko zwycięzca turnieju.

– Liczymy na wsparcie naszych kibiców, bo doping będzie nam bardzo potrzebny. Będziemy walczyć do ostatniego gwizdka – mówi trener Tomasz Góreczny.

Jego drużyna do awansu potrzebuje dwóch zwycięstw oraz … potknięcia się aktualnego lidera barażowej tabeli – ŚKPR Świdnica.

Podopieczni trenera Górecznego to aktualni wicemistrzowie Polski juniorów młodszych. W zakończonym w grudniu sezonie ligowym zostali wicemistrzem Dolnego Śląska w kategorii juniorów. Tytuł mistrzowski i awans do MP wywalczył sobie pierwszy zespół Siódemki Miedź.

Program turnieju barażowego (niedziela, 14 stycznia, hala przy ul. Lotniczej):

Godz. 10.00: Lew Kłodzko – UKS Dziewiątka Legnica

Godz. 12.00: Śląsk Wrocław – ŚKPR Świdnica

Godz. 14.00: Siódemka Miedź II Legnica – UKS Dziewiątka Legnica

Godz. 16.00: ŚKPR Świdnica – Lew Kłodzko

Godz. 18.00: Siódemka Miedź II Legnica – Śląsk Wrocław

Tabela po pierwszym turnieju:

1. ŚKPR Świdnica 2 5

2. Siódemka Miedź II Legnica 2 4

3. Śląsk Wrocław 2 3

4. Dziewiątka Legnica 2 3

5. Lew Kłodzko 2 0