Aktualności

Juniorzy Siódemki Miedź lepsi w sparingu od drugoligowca

Siódemka Miedź Legnica przygotowuje się do rywalizacji w mistrzostwach Polski juniorów. W środę formę podopiecznych trenera Pawła Wity sprawdził beniaminek grupy południowo-zachodniej 2. ligi – GOKiS Kąty Wrocławskie.

Przed tygodniem juniorzy Siódemki Miedź wygrali dwa mecze kontrolne w Zabrzu: z tamtejszym Górnikiem oraz PGE Vive Kielce. W środowy wieczór w hali przy Lotniczej zmierzyli się z 9. drużyną drugoligowej tabeli – GOKiS Kąty Wrocławskie.

Świeżo upieczeni mistrzowie województwa spisali się dobrze. Z seniorami z Kątów Wrocławskich pewnie wygrali 32:27. Trener Paweł Wita dał szansę pokazania się wszystkim swoim zawodnikom i miał możliwość przećwiczenia różnych wariantów gry.

Mistrzostwa Polski rozpoczną się w pierwszy weekend lutego. ZPRP jeszcze nie wydał komunikatu dot. składu grup 1/16 finału i ich gospodarzy. Jest jednak spora szansa, że będziemy gospodarzem jednego z nich. Wiadomo za to, że nasz drugi zespół (rocznik 2000) o awans do 1/8 finału walczyć będzie w Zabrzu.

Siódemka Miedź Legnica U-19 – GOKiS Kąty Wrocławskie 32:27 (15:14)

Siódemka: Siódemka: Dekarz, Dzido -Przybylak 4, Fikier 5, Gregułowski 6, Bogudziński 5, Światłowski 1, Klocek 1, Drozdalski 1, Kasprzak 4, Kowalik 1, Majewski, Cegłowski 4, Betliński, G. Styrcz.