Aktualności

Trener Paweł Wita przed meczem z Gwardią: priorytety mamy inne

W środowy wieczór (godz.18.30) piłkarze ręczni Siódemki Miedź Legnica podejmą przy Lotniczej superligową Gwardię Opole w ramach 1/16 finału Pucharu Polski. Co przed tym meczem mówi nasz trener?

– Cieszymy się, że udało nam się wygrać pucharowe rozgrywki na szczeble wojewódzkim i awansować na szczebel centralny. W nagrodę mamy okazję zmierzyć się z Gwardią Opole i przy okazji sprawdzić się na tle tak silnego rywala. Dla wielu moich zawodników będzie to pierwszy kontakt z piłką ręczną na poziomie PGNiG Superligi. Fajna przygoda i z pewnością atrakcja dla legnickich kibiców, którzy odwykli już trochę od oglądania takich drużyn – mówi trener Siódemki Miedź Paweł Wita.

Szkoleniowiec legnickiego pierwszoligowca otwarcie przyznaje, że choć pucharowa konfrontacja z Gwardią dla kibiców jest sporym wydarzeniem, to dla niego i zawodników nie najważniejsza.

– Priorytety mamy inne. Najważniejsze dla klubu są mistrzostwa Polski juniorów, które rozpoczynamy już w najbliższy piątek oraz najbliższe mecze w 1.lidze. Przed nami najtrudniejszy okres w sezonie. Pamiętajmy, że spora grupa zawodników łączy występy w rozgrywkach juniorskich z rywalizacją w 1. lidze. A już dziś mamy sporo problemów zdrowotnych. Nie w pełni zdrowi są: Patryk Gregułowski, Kacper Bogudziński, Michał Przybylak i Michał Kowalik.

1/16 finału Pucharu Polski: Siódemka Miedź Legnica – Gwardia Opole, środa (31 stycznia), godz. 18.30, hala przy ul. Lotniczej.