Aktualności

Koniec sezonu dla Michała Kowalika. Naszego zawodnika czeka operacja

To już pewne. Obrotowy Siódemki Miedź Legnica Michał Kowalik nie wystąpi w turnieju Final Four mistrzostw Polski juniorów, który rozegrany zostanie w Ostrowie Wlkp.

Kontuzja Michała Kowalika okazała się bardzo poważna. Młodego obrotowego czeka operacja kolana, a potem długa rehabilitacja. Do treningów wróci dopiero za dziesięć miesięcy.

Dla juniorskiej drużyny Siódemki Miedź, którą w weekend czeka rywalizacja w turnieju finałowym mistrzostw Polski juniorów, to złe wieści. Kowalik jest bowiem jedną z kluczowych postaci w zespole trenera Pawła Wity, który przed rokiem sięgnął po tytuł wicemistrza kraju, a w teraz mierzy w złoto.

– Niewątpliwie absencja Kowalika w decydujących o medalach spotkaniach, będzie dla nas dużą stratą. Taki jest jednak sport. Nieszczęście jednego zawodnika, jest szansą dla drugiego. A za Michała i jego powrót na parkiet wszyscy w klubie trzymamy kciuki – mówi trener Wita.

19-letni Michał Kowalik jest wychowankiem UKS Czwórka Libiąż. Do Siódemki trafił przed trzema laty. W obecnym sezonie zdążył zadebiutować w pierwszym zespole. W rozgrywkach 1. ligi zdobył nawet 8 bramek.

Turniej Final Four mistrzostw Polski juniorów Siódemka Miedź rozpocznie piątkowym meczem z Truso Elbląg. W sobotę zagra o złoty lub brązowy medal z Ostrovią Ostrów Wlkp. bądź MTS-em Kwidzyn.