Aktualności

Trener Paweł Wita po meczu z KSZO: nie ma mowy o kryzysie

Siódemka Miedź Legnica przegrała w hali przy ul. Lotniczej z KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. 29:33. Jak czwartkowy mecz skomentował trener naszej drużyny Paweł Wita?

– Bardzo ciężko nam się dziś grało. Popełniliśmy kilka prostych błędów w ważnych momentach meczu. KSZO z kolei prezentowało dojrzałą piłkę ręczną, bo ma doświadczonych zawodników. Kiedy trzeba było – zwalniali tempo, a innym razem przyspieszali. My tego jeszcze nie potrafimy, bo mamy bardzo młodą drużynę. Ale ciężko pracujemy i kiedyś przyjdą efekty. Zapewniam.

– Przegraliśmy trzeci mecz z rzędu, ale nie jesteśmy świadkami żadnego kryzysu formy. Nie ma mowy o kryzysie! Dlaczego? Bo żeby o nim mówić, trzeba mieć drużynę złożoną z dojrzałych zawodników. My tymczasem walczymy w 1. lidze głównie juniorami i młodzieżowcami. Oni są jeszcze za młodzi, by grać regularnie. Dziś nie mieliśmy kontuzjowanych Piwki i Antosika. Potem z boiska wyleciał Płaczek. I kto został na parkiecie? Poza Koprowskim, sami juniorzy i zawodnicy niewiele starsi od nich. Ta drużyna potrzebuje cierpliwości. Warto na nią poczekać.