Młodzicy Siódemki Miedź walczą o wicemistrzostwo województwa

Siódemka Miedź Legnica wygrała 39:28 z Moto-Jelczem Oława w meczu 17. kolejki Ligi Dolnośląskiej Młodzików. Za tydzień, na zakończenie sezonu podopieczni trenera Piotra Będzikowskiego zagrają na wyjeździe z ŚKPR II Świdnica.

W niedzielnym meczu Siódemka z Moto-Jelczem problemy miała tylko w pierwszej połowie. Po przerwie przewaga zespołu Piotra Będzikowskiego nie podlegała już dyskusji. Ostatecznie nasi młodzicy wygrali 39:28 i przed ostatnią serią spotkań w tabeli zajmują trzecie miejsce.

Tytuł mistrzowski zapewnił sobie już wcześniej Chrobry Głogów. O drugie miejsce walczą MOS Wrocław (37 pkt.) i Siódemka (35 pkt.). Za tydzień (15 kwietnia) MOS zagra w Głogowie z Chrobrym, a Siódemka w Świdnicy z ŚKPR II. Nasza drużyna musi wygrać i liczyć na porażkę wrocławian.

Siódemka Miedź Legnica – Moto-Jelcz Oława 39:28 (19:16)

Siódemka: Biskup, Socha – Nowosielski 5, Pacek 10, Fijołek, Grynienko 2, Turkiewicz, J. Będzikowski 12, Śliwiński 2, Minuczyc 1, Dec 6, Kowalski.