Aktualności

Zawodnicy Siódemki Miedź triumfowali w wojewódzkiej Licealiadzie

Nie było niespodzianki w finale Dolnośląskiej Licealiady w piłce ręcznej. Po tytuł mistrza województwa sięgnęła reprezentacja Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Legnicy.

W półfinale legniczanie bez problemów rozprawili się z Zespołem Szkół Budowlano-Elektrycznych w Świdnicy. ZSTiO wygrał 26:11. W drugim półfinale Szkoła Mistrzostwa Sportowego „Junior” Wrocław rozgromiła Zespół Szkół Mechanicznych w Bolesławcu 22:2.

W meczu o trzecie miejsce szczypiorniści ze Świdnicy pewnie wygrali z Zespołem Szkół Mechanicznych w Bolesławcu 25:8. W wielkim finale również emocji nie było. Legniczanie od pierwszych minut dyktowali warunki gry i ostatecznie wygrali 22:10.

W legnickim finale niespodzianki nie było, bo zwyczajnie być jej nie mogło. Reprezentacja ZSTiO złożona jest bowiem z zawodników juniorskiej drużyny Siódemki Miedź Legnica, która w marcu sięgnęła po tytuł mistrza Polski. Grają w niej również szczypiorniści Siódemki, którzy w poprzednim sezonie w mistrzostwach kraju juniorów młodszych wywalczyli srebrne medale.

Skład ZSTiO: Mateusz Bieniusiewicz, Dawid Dekarz, Kacper Bogudziński, Kacper Cegłowski, Mateusz Drozdalski, Maciej Fikier, Patryk Gregułowski, Michał Klimaszewski, Jakib Klocek, Dominik Nowosielski, Paweł Paterek, Michał Przybylak, Grzegorz Styrcz, Szymon Światłowski, Wojciech Styrcz, Kornel Szczepanek. Trener: Paweł Wita.