Aktualności

1. liga: w sobotę gramy mecz z KSSPR Końskie. Czas na przełamanie!

Siódemka Miedź Legnica podejmie w hali przy ul. Lotniczej w sobotę KSSPR Końskie. Będzie to mecz dwóch sąsiadów z pierwszoligowej tabeli, którzy mają ostatnio identyczne kłopoty. Początek o godz. 18.00.

Siódemka Miedź Legnica przegrała trzy ostatnie mecze. Kolejno z Anilaną Łódź, SPR-em Tarnów i KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Wyjścia z dołka nie ułatwiają jej problemy kadrowe.

Nie dość, ze do końca sezonu ze składu wypadł leczący poważną kontuzję Michał Antosik, to kolejny uraz dopadł lidera drużyny Pawła Piwkę. A żeby tego było mało, to do klubowego szpitala dołączył Kacper Majewski, choć w jego przypadku jest szansa, że z KSSPR zagra. W tej sytuacji ciężar walki w 1. lidze w jeszcze większym wymiarze na siebie muszą wziąć juniorzy.

– Nie narzekamy, tylko ciężko pracujemy. Najwyższy czas na zapunktowanie, bo ostatnie porażki pogorszyły naszą pozycję w tabeli. Mamy bardzo młodą drużynę i jestem przekonany, że zbierane w tym sezonie doświadczenia zaprocentują w następnym – mówi trener Siódemki Miedź, Paweł Wita.

W podobnych nastrojach do Legnicy przyjedzie KSSPR. Zespół trenera Roberta Napierały też jest w kryzysie. Tak samo, jak Siódemka, nie wygrał od trzech kolejek (porażki z MTS-em Chrzanów, AZS-em Biała Podlaska i Olimpią Piekary Śląskie).

KSSPR zajmuje w tabeli 10. miejsce, Siódemka jest 9. Legniczanie mają jednak 4 pkt. więcej, przy tym jednak dwa mecze mniej rozegrane. W pierwszej rundzie, w Końskich górą był KSSPR, który wygrał z Siódemką 25:23.

23. kolejka grupy B 1. ligi: Siódemka Miedź Legnica – KSSPR Końskie, sobota (14 kwietnia), godz. 18.00, hala przy ul. Lotniczej.