Aktualności

Siódemka Miedź w delegacji w Przemyślu. W sobotę zagra z Czuwajem

Niezwykle trudne zadanie czeka szczypiornistów Siódemki Miedź Legnica. Zespół trenera Pawła Wity zagra w sobotę (godz. 18.00) na wyjeździe z Czuwajem Przemyśl.

Powiedzieć, że Czuwaj to drużyna własnej hali, to zbyt mało. „Harcerze” uczynili z niej w tym sezonie prawdziwą twierdzę. Na 11 domowych spotkań, wygrali bowiem aż 10! Gdyby równie skutecznie punktowali w delegacji, byliby z pewnością liderem 1. ligi.

Tyle że na wyjazdach Czuwaj dużo traci na jakości. Przypomnijmy, że w grudniu w Legnicy, górą była Siódemka Miedź, która po zaciętym meczu wygrała 30:29. W sobotni wieczór o powtórzenie sukcesu będzie bardzo trudno.

Nie dość, że Czuwaj jest faworytem tej konfrontacji, to zespół trenera Pawła Wity do Przemyśla pojechał poważnie osłabiony. Nie zagrają bowiem bramkarze: Łukasz Mazur i Adrian Stachurski oraz rozgrywający Sebastian Ziemiński i skrzydłowy Kacper Majewski. Cała czwórka w weekend będzie reprezentować swoje uczelnie w akademickich mistrzostwach Polski w Bydgoszczy.

– Na AMP nasi zawodnicy walczyć będą o stypendia sportowe na uczelniach. Zarząd klubu podjął więc decyzję o zwolnieniu ich z wyjazdu do Przemyśla – wyjaśnia dyrektor MSPR Siódemka Zdzisław Woźniczka.

– Mimo że jedziemy do jaskini lwa zaledwie w trzynastu, do tego z jednym bramkarzem, to spróbujemy sprawić niespodziankę – deklaruje trener Wita.

Są też dobre wieści. W coraz lepszej dyspozycji po rekonwalescencji jest kapitan zespołu Paweł Piwko. W autokarze jadącym na drugi koniec Polski znalazł się też kontuzjowany ostatnio Patryk Gregułowski.