Aktualności

1. liga na finiszu. W sobotę gramy z MKS-em Wieluń, w środę z Ostrovią

Tylko trzy kolejki zostały do końca rozgrywek na zapleczu PGNiG Superligi piłkarzy ręcznych. W sobotę o godz. 18.00 Siódemka Miedź podejmie w Legnicy MKS Wieluń, a już w środę o godz. 19.00 Ostrovię Ostrów Wlkp.

Po dwóch wysokich wyjazdowych porażkach w Chrzanowie i Przemyślu, Siódemka Miedź wraca do hali przy ul. Lotniczej. W sobotę zmierzy się z MKS-em Wieluń, w środę (23 maja) z Ostrovią Ostrów Wlkp. Dla zespołu trenera Pawła Wity mecze te będą okazją do poprawienia swojej pozycji w tabeli. Aktualnie Siódemka Miedź jest w niej dziewiąta z bilansem 12 zwycięstw i 13 porażek.

Naszej drużynie od dawna nie grozi już ani awans, ani degradacja. Tyle że szczypiorniści Siódemki i ich szkoleniowiec nie ukrywają ambicji na miejsce w górnej połowie ligowej tabeli, z której to wypadli po ostatnich niepowodzeniach.

W sobotę do Legnicy zawita MKS Wieluń, z którym Siódemka Miedź ma porachunki. W pierwszej rundzie w Wieluniu przegrała bowiem w rzutach karnych. W regulaminowym czasie gry mecz zakończył się bowiem remisem 24:24. A co najważniejsze, w przypadku zwycięstwa, nasza drużyna przeskoczy wielunian w tabeli.

Po meczu z MKS-em szczypiorniści Siódemki nie będą mieli wiele czasu na odpoczynek, bo już w środę podejmą Ostrovię Ostrów Wlkp. To mecz z ostatniej kolejki, który zostanie rozegrany awansem. Sezon 2017/2016 zakończymy w sobotę (26 maja) wyjazdową potyczką z Uniwersytetem Radom.

28. kolejka grupy B 1. ligi: Siódemka Miedź Legnica – MKS Wieluń, sobota (19 maja), godz. 18.00, hala przy ul. Lotniczej.