Aktualności

Kamil Mosiołek zostaje w Siódemce Miedź Legnica na kolejny sezon !

Siódemka Miedź Legnica montuje kadrę nowy sezon. Nowe umowy z pierwszoligowcem podpisali właśnie Kamil Mosiołek, Sebastian Ziemiński i Mateusz Płaczek.

Zatrzymanie tych szczypiornistów było dla działaczy legnickiego klubu priorytetem. 22-letni Kamil Mosiołek w poprzednim sezonie był najlepszym strzelcem zespołu. Rozgrywający zdobył bowiem aż 156 bramek, które dały mu siódmą lokatę w klasyfikacji ligowych snajperów.

Mosiołek występował w Siódemce na zasadzie rocznego wypożyczenia z superligowego MKS-u Kalisz. Kluby doszły jednak do porozumienia w sprawie przedłużenia umowy do czerwca 2019.

Podobnie rzecz ma się z drugim czołowym strzelcem Siódemki – Sebastianem Ziemińskim (96 bramek). 21-latek, który z powodzeniem może występować zarówno na rozegraniu, jak i skrzydle został wypożyczony na kolejny sezon z KS Forza Wrocław.

Nową, roczną umowę z Siódemką podpisał również 33-letni obrotowy Mateusz Płaczek. Tym samym ten doświadczony zawodnik spędzi w Legnicy już czwarty sezon.

Kolejne decyzje kadrowe w legnickim klubie zapadną w najbliższych dniach. Rewolucji w składzie spodziewać się jednak nie należy. Siódemka nadal będzie bowiem stawiać na swoją młodzież. Przypomnijmy, że nasi juniorzy w marcu zdobyli tytuł mistrza Polski.

Siódemka minione rozgrywki grupy B 1. ligi zakończyła na szóstym miejscu w 15-drużynowej tabeli. Przygotowania do nowego sezonu podopieczni trenera Pawła Wity rozpoczną 30 lipca. Walka o ligowe punkty ruszy we wrześniu.