Aktualności

Kolejne decyzje kadrowe: czterech zawodników idzie na wypożyczenie

Kacper Bogudziński, Paweł Kasprzak i Grzegorz Styrcz zostaną wypożyczeni na następny sezon z Siódemki Miedź Legnica do drugoligowej Żagwi Dzierżoniów.

W naszym klubie zapadają kolejne decyzje kadrowe. Wiadomo już, że na wypożyczenia powędruje kilku młodych zawodników.

I tak, w drugoligowej Żagwi Dzierżoniów w następnym sezonie ogrywać się będą 19-letni: Kacper Bogudziński, Paweł Kasprzak i Grzegorz Styrcz. Cała trójka to aktualni mistrzowie Polski juniorów. W 1. lidze zadebiutować zdążył jednak tylko ten pierwszy.

W Dzierżoniowie będą mieli większą szansę na zebranie doświadczenia w seniorskim handballu, tym bardziej, że od nowego sezonu szkoleniowcem Żagwi będzie znany z pracy z młodzieżą w legnickim klubie Tomasz Góreczny.

Wiadomo też już, że Siódemka Miedź przedłuży o kolejny rok wypożyczenie do ŚKPR-u Świdnica 22-letniego Konrada Cegłowskiego.

Przypomnijmy, że w ub. tygodniu nowe umowy z legnickim pierwszoligowcem podpisali: Kamil Mosiołek, Mateusz Płaczek i Sebastian Ziemiński.

W drużynie na kolejny sezon zostaną też inni kluczowi gracze, tj. Paweł Piwko, Bartłomiej Koprowski, Łukasz Mazur, Michał Antosik, Bartłomiej Skiba czy Kacper Majewski oraz cały zastęp juniorskich mistrzów kraju z Patrykiem Gregułowskim, Mateuszem Drozdalskim, Szymonem Światłowskim i Kacprem Cegłowskim na czele.

Przygotowanie do nowego sezonu zespół trenera Pawła Wity rozpocznie 30 lipca.