Aktualności

Kadrowicze pracują na zgrupowaniach w Pruszkowie i Zakopanem

Młodzieżowa reprezentacja Polski szykuje formę na mistrzostwa Europy, które rozpoczną się 18 lipca w słoweńskim Celje. W zgrupowaniu w Pruszkowie bierze udział rozgrywający Siódemki Miedź Legnica Patryk Gregułowski.

20-osobowa kadra trenera Bogdana Kowalczyka w Pruszkowie trenować będzie do 11 lipca. Potem pojedzie na Węgry. W Siofok nasza drużyna weźmie udział w turnieju towarzyskim, w którym zmierzy się z Rosją, Serbią oraz gospodarzami. Będzie to ostatni sprawdzian przed Młodzieżowymi Mistrzostwami Europy w Słowenii (18-30 lipca).

Pewniakiem do wyjazdu do Celje jest rozgrywający Siódemki Miedź Legnica Patryk Gregułowski. Dodajmy, że na liście graczy rezerwowych znajduje się jego klubowy kolega – Szymon Światłowski.

Wakacji nie ma też juniorska reprezentacja kraju. Ta trenuje obecnie na zgrupowaniu w Zakopanem, skąd pojedzie do Veszprem na towarzyski dwumecz z Węgrami (17 i 18 lipca). W kadrze jest czterech szczypiornistów Siódemki Miedź: Michał Czarnecki, Paweł Paterek, Wojciech Styrcz i Dawid Dekarz.