Aktualności

Patryk Gregułowski jedzie na młodzieżowe EURO w Słowenii

Trener Bogdan Kowalczyk ogłosił skład reprezentacji Polski na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej, które 19 lipca rozpoczną się w słoweńskim Celje. W gronie 16 zawodników znalazł się rozgrywający Siódemki Miedź Legnica Patryk Gregułowski.

Nasza reprezentacja ma za sobą udział w silnie obsadzonym turnieju towarzyskim w węgierskim Siofok. Polska zremisowała tam 23:23  Rosją, wygrała 26:25 z Serbią i przegrała 26:30 z gospodarzami.

Do Celje drużyna trenera Bogdana Kowalczyka wyruszy 18 lipca. W tegorocznym MME Polska zmierzy się w grupie eliminacyjnej z Hiszpanami (19 lipca), Chorwatami (20 lipca) i Rosjanami (22 lipca).

Skład reprezentacji Polski na MME:

Bramkarze: Marek Bartosik (Sandra Spa Pogoń Szczecin), Mateusz Foterek  (Ostrovia Ostrów Wlkp.).

Rozgrywający: Piotr Rybski (Stal Mielec), Maciej Zarzycki (Gwardia Opole), Kamil Adamczyk (Wybrzeże Gdańsk), Ariel Pietrasik (HC Berchem), Damian Przytuła (MMTS Kwidzyn), Patryk Gregułowski (Siódemka Miedź Legnica).

Skrzydłowi: Krzysztof Komarzewski (Wybrzeże Gdańsk), Patryk Mauer (Gwardia Opole), Dawid Krysiak (Sandra Spa Pogoń Szczecin), Alan Guziewicz (MMTS Kwidzyn), Piotr Jarosiewicz (Azoty Puławy).

Obrotowi: Jakub Bulski (KSZO Ostrowiec Św.), Jakub Orpik (Chrobry Głogów), Jan Klimków (Gwardia Opole).