Aktualności

1. liga: Real Astromal Leszno pierwszym rywalem Siódemki Miedź

Wyjazdowym meczem z Realem Astromal Leszno zainaugurują rozgrywki pierwszoligowi szczypiorniści Siódemki Miedź Legnica. Nasza drużyna rozpoczyna sezon z nadziejami na włączenie się do walki o czołowe miejsca w tabeli.

W okresie przygotowawczym podopieczni trenera Pawła Wity prezentowali się okazale, wygrywając sześć z ośmiu meczów sparingowych. W letniej przerwie zespół nie doznał osłabień, a juniorscy mistrzowie kraju nie będą już teraz musieli grać na dwóch frontach, koncentrując się wyłącznie na 1. lidze.

– Nie będę ukrywał, że przystępujemy do sezonu w optymistycznych nastrojach. Wynikami sparingów jednak się nie sugeruję. Liga rządzi się swoimi prawami i szybko zweryfikuje naszą siłę. Jesteśmy jednak dobrze przygotowani. Liczę na doświadczonych zawodników i naszą młodzież, która w poprzednich rozgrywkach posmakowała już seniorskiego chleba – mówi trener Paweł Wita.

Jego zespół to mieszanka rutyny i młodości. Z jednej strony tacy gracze, jak Paweł Piwko, Mateusz Płaczek, czy Bartłomiej Koprowski. Z drugiej cała plejada 19-latków, juniorskich mistrzów Polski z poprzedniego sezonu z Patrykiem Gregułowskim, Mateuszem Drozdalskim i Kacprem Cegłowskim na czele. Czy ta mieszanka eksploduje?

– Chciałbym! – śmieje się szkoleniowiec Siódemki. I z powagą dodaje. – Wciąż więcej u nas młodzieńczej fantazji niż doświadczenia. Nie uważam, że zaliczamy się do faworytów ligi. Wg mnie są nimi Olimpia Piekary Śląskie, Grunwald Poznań i Real Astromal Leszno.

Na inaugurację Siódemka Miedź zmierzy się właśnie z ekipą z Leszna. W poprzednim sezonie Real Astromal zajął szóste miejsce w północnej grupie 1. ligi. Podobnie, jak Siódemka w południowej. W letniej przerwie leszczyński pozyskał trzech zawodników: Marcina Jaśkowskiego z AZS Zielona Góra oraz Norberta Budę i Marcela Zdobylaka z Chrobrego Głogów. A warto zauważyć, że w kadrze Realu Astromal znajdują się też gracze z superligowym doświadczeniem tj. obrotowy Krzysztof Misiaczyk i bramkarz Fryderyk Musiał.

– Fizycznie rywal jest od nas silniejszy. Atutem drużyny z Leszna jest też zgranie. Jej skład od kilku lat jest bardzo stabilny i mądrze wzmacniany. Czeka nas ciężka przeprawa, ale jedziemy na mecz pełni wiary w swoje możliwości – mówi szkoleniowiec Siódemki Miedź.

Przypomnijmy, że rozgrywki 1. ligi przeszły reorganizację. Od sezonu 2018/2019 rywalizacja toczyć się będzie w trzech 12-zespołowych grupach. Prawo gry w barażach o PGNiG Superligę uzyskają mistrzowie grup.

W grupie B poza Siódemką Miedź i Realem Astromal Leszno znalazły się: Olimpia Piekary Śląskie, Ostrovia Ostrów Wielkopolski, ŚKPR Świdnica, MKS Wieluń, Politechnika Anilana Łódź, ASPR Zawadzkie, Grunwald Poznań, AZS Zielona Góra, Olimp Grodków i Forza Wrocław.

1. kolejka grupy B 1. ligi: Real Astromal Leszno – Siódemka Miedź Legnica, sobota (22 września), godz. 17.00.