Aktualności

Paweł Wita po meczu z MKS-em Wieluń: „Zeszło z nas powietrze”

Siódemka Miedź Legnica wygrała w sobotę z MKS-em Wieluń 27:22. Co po meczu 3. kolejki grupy B 1. ligi powiedzieli szkoleniowcy obu drużyn – Paweł Wita i Tomasz Derbis? 

Paweł Wita (Siódemka Miedź): – Zeszło z nas powietrze, bo wygraliśmy po raz pierwszy w sezonie. Zeszło też przede wszystkim z kilku moich młodych zawodników, którzy pokazali dziś, że drzemie w nich duży potencjał. W pierwszych meczach byli zablokowani psychicznie. Zagraliśmy dobrze w obronie, co pokazuje liczba straconych bramek. A graliśmy przecież z wymagającym rywalem. Dołożyliśmy też do tego skuteczność, no i oczywiście nie sposób nie pochwalić bramkarzy. Po raz kolejny pokazaliśmy, że własna hala jest naszym dużym atutem.

Tomasz Derbis (MKS Wieluń): – Nie zagraliśmy w Legnicy dobrych zawodów. Popełniliśmy dużo niewymuszonych błędów, nie byliśmy skuteczni w ataku. To są główne przyczyny naszej porażki. Nie jestem zaskoczony dobrą postawą Siódemki Miedź. To bardzo dobra drużyna, która po prostu niefortunnie rozpoczęła sezon od dwóch przegranych. Sądzę, że z każdym meczem będzie prezentować się coraz lepiej i punktować. O co gra w tym sezonie mój MKS? Mamy realny cel, jakim jest bezpieczne miejsce w środku tabeli.