Aktualności

DLJ: w środę Siódemka Huras podejmie ŚKPR w ligowym hicie

Ten mecz może mieć kluczowe znaczenie dla rywalizacji o tytuł mistrza województwa w kategorii juniorów. W środowe popołudnie Siódemka Huras Legnica zmierzy się z ŚKPR-em Świdnica. Pierwszy gwizdek w hali przy ul. Lotniczej o godz. 16.30.

Zapowiada się bardzo ciekawe widowisko, bo naprzeciw siebie staną dwie niepokonane w tym sezonie Dolnośląskiej Ligi Juniorów drużyny. Zarówno Siódemka Huras, jak i ŚKPR na koncie mają komplet – sześciu zwycięstw. Nasz zespół jest liderem, ale tylko dzięki lepszemu bilansowi bramek. Jeśli w środę pokona świdniczan, do rundy rewanżowej przystąpi w komfortowej sytuacji.

Warto dodać, że jak na derby przystało, obie drużyny doskonale się znają, wszak mierzyły się ze sobą wielokrotnie od najmłodszych kategorii wiekowych. Przypomnijmy, że w 2016 roku spotkały się w finale Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych, który rozegrany został w Świdnicy. Zakończył się remisem. W rzutach karnych lepszy był ŚKPR i nasz zespół musiał zadowolić się srebrnym medalem krajowego czempionatu.

AKTUALNA TABELA DLJ – TUTAJ

W poprzednim sezonie podopieczni trenera Tomasza Górecznego (od sezonu 2018/2019 drużynę prowadzi Paweł Wita) rywalizowali z ŚKPR-em w turnieju barażowym o awans od 1/8 finału mistrzostw kraju juniorów. I wzięli rewanż pewnie wygrywając we własnej hali. Jak będzie w środę?

9. kolejka DLJ: Siódemka Huras Legnica – ŚKPR Świdnica, środa (31 października), godz. 16.30, hala przy ul. Lotniczej. Wstęp wolny.