Aktualności

Równie cenne, co okazałe zwycięstwo juniorów Siódemki Huras!

Siódemka Huras Legnica wygrała 29:21 z ŚKPR-em Świdnica w meczu kończącym pierwszą rundę rozgrywek Dolnośląskiej Ligi Juniorów. Nasza drużyna zakończyła ją na pierwszym miejscu z kompletem 21 punktów.

Środowy mecz w hali przy ul. Lotniczej miał kluczowe znaczenie dla rywalizacji o mistrzostwo województwa i tym samym bezpośredni awans do 1/8 finału mistrzostw Polski. Oba zespoły przystąpiły do niego z etykietą niepokonanych, dysponujących kompletem sześciu zwycięstw.

– Interesuje nas oczywiście zwycięstwo i trzy punkty. Będziemy też walczyć o jak najwyższy zapas bramek przed rewanżowym meczem w Świdnicy. Może się bowiem okazać, że o tytule mistrzowskim decydować będzie bilans bramek między nami a ŚKPR-em – mówił przed pierwszym gwizdkiem trener Siódemki Huras Paweł Wita.

Plan został wykonany. Siódemka Huras nie dość bowiem, że wygrała, to jeszcze różnicą 8 trafień. To spora przewaga w kontekście rewanżu w drugiej rundzie rozgrywek na gorącym terenie w Świdnicy.

Pierwsza faza meczu stała pod znakiem mocnego uderzenia gospodarzy, którzy rozpoczęli od prowadzenia 4:0. Świetna gra w obronie i postawa w bramce Dawida Dekarza, spowodowały, że goście pierwszą bramkę zdobyli dopiero w 8 min. To ułatwiło podopiecznym trenera Wity kontrolowanie meczu. I nie zmienił tego nawet fakt, że świdniczanie pod koniec pierwszej połowy wykorzystali dekoncentrację naszego teamu i zniwelowali nieco dystans.

Po przerwie Siódemka Huras znów wrzuciła wyższy bieg i szybko odskoczyła na 7-9 bramek. Do końcowej syreny jej zwycięstwo nie było już zagrożone. Ostatecznie nasza drużyna wygrała 29:21. I co istotne w dobrym stylu. Cieszy też, że wysoką formę potwierdzili reprezentanci kraju – wspomniany już Dekarz oraz Wojciech Styrcz i Paweł Paterek.

Siódemka Huras Legnica – ŚKPR Świdnica 29:21 (18:13)

Siódemka Huras: Dekarz – Styrcz 15, Paterek 9, Nowosielski 3, Klimaszewski 1, Szczepanek 2, Narowski, Będzikowski.

Tabela Dolnośląskiej Ligi Juniorów TUTAJ.