Aktualności

Rozpoczynamy wyjazdowy serial. W piątek gramy w Ostrowie Wlkp.

Mecz Ostrovia Ostrów Wielkopolski – Siódemka Miedź Legnica rozpocznie szóstą serię zmagań w grupie B 1. ligi. Ta ciekawie zapowiadająca się konfrontacja sąsiadów w tabeli rozpocznie się w piątek o godz. 19.00.

Siódemka Miedź w pierwszoligowej tabeli jest piąta, natomiast Ostrovia szósta. Tyle że obie ekipy mają na koncie po 9 pkt., a naszego najbliższego rywala wyprzedzamy jedynie lepszym bilansem bramkowym. Faworyta piątkowego meczu wskazać niełatwo, choć za gospodarzami z pewnością przemawia atut własnej hali. A w niej Ostrovia jest zawsze mocna – w tym sezonie wygrała w domu oba spotkania.

Siódemka Miedź do Ostrowa Wlkp. pojedzie podbudowana trzema, kolejnymi zwycięstwami. Przede wszystkim jednak bardzo dobrą postawą w ostatnim meczu z Grunwaldem Poznań. Szkopuł w tym, że w delegacjach podopieczni trenera Pawła Wity prezentują się mniej okazale. Przypomnijmy, że w Świdnicy Siódemka Miedź niespodziewanie przegrała, a we Wrocławiu wymęczyła komplet punktów z ostatnią w tabeli Forzą.

Tyle że Siódemka Miedź rozkręca się z meczu na mecz. W świetnej formie są Paweł Piwko i Kacper Majewski, coraz lepiej prezentuje się nieco zagubiony na starcie sezonu Kamil Mosiołek. Spokojni chyba też możemy być o bramkarzy – do czołowego zawodnika na tej pozycji w całej lidze Łukasza Mazura, doszlusował ostatnio Adrian Stachurski, który rozegrał kapitalny mecz z Grunwaldem.

Trzeba przyznać, że Ostrovia też ma kim postraszyć. Po dwóch latach z niemieckiego Coburga wrócił bramkarz Patryk Foluszny, a jego zmiennikiem jest do niedawna etatowy reprezentant kraju – Mateusz Foterek, którego dobrze znamy z występów w juniorskiej Ostrovii, z którą to nasza drużyna w poprzednim sezonie rywalizowała o mistrzostwo Polski.

Zresztą w Ostrowie Wlkp. podobnie, jak w naszym klubie, odważnie sięgają po utalentowane pokolenie z roczników 1999 i 2000. Najlepszym strzelcem Ostrovii, ale też i całych rozgrywek jest obecnie 19-letni Patryk Marciniak (59 bramek). Ale Ostrovia to nie tylko młodzież. O jej sile stanowią też bowiem doświadczeni 30-letni rozgrywający: Damian Krzywda i Patryk Staniek oraz 25-letni obrotowy Adrian Wojkowski.

Ten ostatni to były zawodnik Siódemki Miedź, w której występował jeszcze w czasach, gdy w Legnicy gościła PGNiG Superliga. Potem reprezentował barwy KSZO Ostrowiec Świętokrzyski i Stali Mielec. Na Wojkowskim „legnickich” klimatów nie koniec. Trenerem Ostrovii jest przecież Kazimierz Kotliński. Białorusin był naszym bramkarzem w sezonie 2007/2008.

Dodajmy jeszcze, że mecz w Ostrowie Wlkp. będzie pierwszym z trzech kolejnych wyjazdów, jakie czekają podopiecznych trenera Pawła Wity. Za tydzień pojadą bowiem do Piekar Śląskich, a za dwa tygodnie do Grodkowa.

6. kolejka grupy B 1. ligi: Ost rovia Ostrów Wielkopolski – Siódemka Miedź Legnica, piątek (2 listopada), godz. 19.00.