DLJM: Lider zatrzymany w Legnicy. Siódemka Huras górą w karnych!

Prawdziwy dreszczowiec zafundowali kibicom juniorzy młodsi Siódemki Huras Legnica i MOS-u Wrocław w meczu 7. kolejki ligi dolnośląskiej. Podopieczni trenera Piotra Będzikowskiego wygrali z liderem tabeli po rzutach karnych.

Sobotni mecz w hali „Henrykówki” przysporzył mnóstwo emocji. Lepiej w niego wszedł nasz zespół, który dosyć szybko wypracował sobie kilkubramkową przewagę. Pod koniec pierwszej połowy Siódemkę Huras dopadł jednak kryzys i w efekcie na przerwę schodziła ze stratą dwóch trafień.

Do remisu podopieczni trenera Piotra Będzikowskiego doprowadzili w 45 min. (26:26). Nasza drużyna rozgrywała świetny mecz, a prym w niej wiedli dobrze dysponowani rzutowo: Szymon Pacek i Piotr Dec. Gdy w 57 min. spotkania Siódemka Huras wygrywała 35:31, wydawało się, że niepokonani jeszcze w tym sezonie wrocławianie, poznają smak porażki.

Niestety. MOS zdobył cztery bramki z rzędu doprowadzając do remisu 35:35 i tym samym konkursu rzutów karnych. Po trafieniach Packa, Deca i Jakuba Będzikowskiego i dwóch udanych interwencjach Wiktora Sochy, Siódemka Huras wygrała 3:1. Dwa punkty zostały więc w Legnicy, a jeden pojechał do Wrocławia.

Lider poniósł w Legnicy pierwsze straty, a zespół trenera Będzikowski wysłał sygnał, że w tym sezonie będzie się liczyć w walce o najwyższe lokaty i awans do mistrzostw Polski. Póki co, w tabeli jest trzeci. Poza MOS-em wyprzedzą ją jeszcze Chrobry Głogów. Tabela DLJM TUTAJ.

Siódemka Huras Legnica – MKS MOS Wrocław 35:35 (16:18), 3:1 w karnych

Siódemka Huras: Socha, Biskup – Nowosielski 5, Będzikowski 4, Grynienko 3, Pacek 11, Śliwiński 3, Dec 9, Matwiejków.