Derby dla Siódemki Huras. Ważne punkty naszych juniorów

Siódemka Huras Legnica wygrała 31:20 z Zagłębiem Lubin w meczu 11. kolejki Dolnośląskiej Ligi Juniorów. Środowe derby były wyrównanym widowiskiem, ale tylko w pierwszej połowie. Po przerwie na parkiecie dominowali podopieczni trenera Pawła Wity.

Siódemka Huras wygrywała od 1 min., ale długo nie była w stanie wypracować sobie bezpiecznej przewagi. Goście z Lubina postawili liderowi opór, ale sił i umiejętności starczyło im tylko na jedną połowę. Po przewie zespół trenera Pawła Wity wrzucił wyższy bieg i szybko zaczął „odjeżdżać” z wynikiem.

Ostatecznie Siódemka Huras wygrała 31:20, tym samym umacniając się na pierwszym miejscu ligowej tabeli. Nasza drużyna nadal jest niepokonana. Wygrała osiem spotkań i może pochwalić się kompletem 24 punktów.

TABELA DOLNOŚLĄSKIEJ LIGI JUNIORÓW TUTAJ

Środowy mecz nie był pozbawiony dodatkowych smaczków. Przede wszystkim byliśmy świadkami braterskiego pojedynku. W barwach Siódemki Huras wystąpił bowiem Dawid Dekarz, natomiast za prawe rozegranie w Zagłębiu odpowiadał jego młodszy brat – Kamil Dekarz. Dodajmy jeszcze, że trenerem lokalnego rywala jest Tomasz Kozłowski – były skrzydłowy naszego pierwszoligowego zespołu.

Następny mecz juniorzy Siódemki Huras rozegrają w przyszłą środę, z Moto-Jelczem Oława (14 listopada, godz. 18.00, hala przy ul. Lotniczej).

Siódemka Huras Legnica – Zagłębie Lubin 31:20 (13:10)

Siódemka Huras: Dzido, Dekarz – Styrcz 9, Paterek 4, Pacek 1, Nowosielski 3, Narowski 1, Dec 1, Klimaszewski 2, Będzikowski 5, Szczepanek 5.