Aktualności

1. liga: Siódemka Miedź jedzie powalczyć w hali niepokonanego lidera

Duże wyzwanie przed zespołem trenera Pawła Wity. W sobotę Siódemka Miedź Legnica zmierzy się na wyjeździe z Olimpią Piekary Śląskie, czyli drużyną, która w tym sezonie jeszcze nie znalazła pogromcy.

Mecz w Piekarach Śląskich słusznie anonsowany jest jako hit siódmej kolejki w grupie B 1. ligi. Zmierzą się wszak lider tabeli z trzecią drużyną. Olimpia sezon rozpoczęła z impetem – wygrała wszystkie sześć spotkań, rzucając rywalom aż 198 bramek! Zespół trenera Sławomira Szenkela wyrósł tym samym na zdecydowanego faworyta do końcowego triumfu w rozgrywkach i tym udziału w turnieju barażowym o awans do PGNiG Superligi.

Olimpia to uznana pierwszoligowa marka, od kilku sezonów regularnie plasująca się w czołówce tabeli. W jej składzie sporo utalentowanej młodzieży, ale i zawodników doświadczonych z superligową przeszłością. W pierwszej dziesiątce klasyfikacji strzelców znajduje się aż trzech piekarzan. Michał Rosół ma na koncie 43 bramki, Arkadiusz Kowalski – 33, a Maciej Chromy – 30.

Faworytem sobotniej konfrontacji będą gospodarze, ale Siódemka Miedź na straconej pozycji nie stoi. Nasza drużyna jest bowiem na fali. Do Piekar Śląskich pojedzie podbudowana czterema kolejnymi zwycięstwami (wliczając ostatnią wygraną w karnych z Ostrovią).

– Oglądaliśmy mecze Olimpii i muszę przyznać, że nieprzypadkowo jest na pierwszym miejscu w tabeli. Gra bardzo dobry handball. Poprzeczka będzie więc zawieszona bardzo wysoko – mówi Paweł Wita, trener Siódemki Miedź.

7. kolejka grupy B 1. ligi: Olimpia Piekary Śląskie – Siódemka Miedź Legnica, sobota (10 listopada), godz. 18.00.