Aktualności

Rozpędzona Siódemka Miedź złoży wizytę beniaminkowi z Grodkowa

UKS Olimp Grodków – to kolejny rywal Siódemki Miedź Legnica. Sobotnim meczem nasza pierwszoligowa drużyna zakończy serię trzech wyjazdów. Pierwszy gwizdek w hali im. Zdzisława Zielonki o godz. 18.00.

Na Opolszczyznę zespół trenera Pawła Wity pojedzie podbudowany ostatnimi sukcesami. Siódemka Miedź wygrała przecież pięć kolejnych spotkań w lidze (jedno po rzutach karnych) plus dwa w Pucharze Polski i zameldowała się na drugim miejscu w tabeli.

Olimp jest szósty, ale do Siódemki Miedź traci tylko trzy punkty. Zespół z Grodkowa przed dwoma laty spadł z 1. ligi, tyle że błyskawicznie, bo już po jednym sezonie do niej wrócił. I choć skład „Olimpijczyków” został mocno przebudowany, to stary styl jednak pozostał.

– Grają specyficzny handball – bez budowania długich akcji, oparty na indywidualnych umiejętnościach, z drugiej strony momentami nieco usypiający. To zespół tyleż nieobliczalny, co groźny – szczególnie we własnej hali. Czeka nas trudny mecz, w którym musimy zachować pełną koncentrację – mówi trener Paweł Wita.

Najgroźniejszym zawodnikiem Olimpu jest Marcel Ungier. Co prawda ten rozgrywający nie poradził sobie w superligowej Gwardii Opole, ale już w niższych ligach imponuje skutecznością. W poprzednim sezonie sięgnął nawet po koronę króla strzelców 2. ligi w barwach OSiR-u Komprachcice. Teraz jest liderem Olimpu. Na swoim koncie ma już 33 bramki. Dodajmy, że drugim strzelcem drużyny Grodkowa, z dorobkiem 25 trafień, jest były skrzydłowy ŚKPR-u Świdnica Kamil Rogaczewski.

Zespół prowadzony przez trenerski duet: Grzegorz Malinowski – Piotr Mieszkowski, jak na beniaminka radzi sobie w tym sezonie bardzo dobrze. Olimp odprawił z kwitkiem: AZS Zielona Góra, ŚKPR Świdnica, Anilanę Łódź oraz Ostrovię Ostrów Wlkp. (wygrał w karnych). Ostatnie dwa mecze – z ASPR-em Zawadzkie i Realem-Astromal Leszno – co prawda przegrał, ale nieznacznie, bo różnicą dwóch bramek.

Siódemka Miedź w Grodkowie wystąpi bez Adriana Stachurskiego i Kacpra Cegłowskiego. Ten pierwszy doznał poważnego urazu stopy w trakcie pucharowego meczu w Kątach Wrocławskich. Niestety, naszego bramkarza czeka dłuższa pauza. Kontuzję leczy też wspomniany już skrzydłowy Cegłowski. W meczowej kadrze zastąpi go juniorski reprezentant kraju Wojciech Styrcz.

8. kolejka 1. ligi (grupa B): UKS Olimp Grodków – Siódemka Miedź Legnica, sobota (17 listopada), godz. 18.00.