DLM: ŚKPR Świdnica za mocny dla Siódemki Huras

Drugiej w tym sezonie porażki doznali młodzicy Siódemki Huras Legnica. W rozegranym awansem meczu 9. kolejki ligi wojewódzkiej zespół trenera Zygmunta Woźniczki przegrał we własnej hali z ŚKPR-em Świdnica 28:35.

Aspirujący do ligowego podium młodzicy Siódemki Huras musieli uznać wyższość świdniczan, którzy potwierdzili w Legnicy, że są kandydatem do tytułu mistrzowskiego. Nasza drużyna toczyła z ŚKPR-em wyrównaną walkę do przerwy przegrywając tylko różnicą dwóch trafień. W drugiej połowie goście byli już jednak zespołem lepszym. Ostatecznie wygrali w hali przy ul. Wierzyńskiego 35:28.

ŚKPR wygrał zasłużenie. Na chwilę obecną świdniczanie mają od nas zwyczajnie więcej atutów. Mimo porażki, nasz cel na ten sezon nie zmienia się. Mierzymy w medal mistrzostw województwa – mówi trener młodzików Siódemki Huras, Zygmunt Woźniczka.

TABELA DLM TUTAJ

Następny mecz nasi młodzicy rozegrają 12 grudnia, na wyjeździe z Zagłębiem Lubin. Zakończy on pierwszą rundę rozgrywek DLM.

Siódemka Huras Legnica – ŚKPR Świdnica 28:35 (16:18)

Siódemka Huras: Socha, Biskup, Klepinowski – Styrcz 1, Mikulewicz 7, Wojtkowski 1, Wojsa, Drążek, Niziołek, Rutowicz 2, Cichoń 9, Minuczyc 8.