Aktualności

Znamy przeciwników w turnieju 1/8 finału MP juniorów

Anilana Łódź, Gwardia Opole i PM MPEC Tarnów – z tymi drużynami Siódemka Huras Legnica będzie walczyć w turnieju 1/8 finału mistrzostw Polski juniorów. Rozegrany zostanie on w hali przy ul. Lotniczej w dniach 15-17 lutego.

Przez pierwszą fazę krajowego czempionatu Siódemka Huras przeszłą suchą stopą, wygrywając wszystkie mecze w turnieju (z Kusym Szczecin, Ostrovią Ostrów Wlkp. i Bachusem Zielona Góra) w Legnicy. W 1/8 finału również będzie posiadała atut własnej hali. Tym razem do Legnicy przyjadą: Anilana Łódź, Gwardia Opole i PM MPEC Tarnów.

Anilana Łódź zaliczana jest do faworytów tegorocznej edycji mistrzostw kraju. W 1/16 finału drużyna ta wygrała swoją grupę, pokonując na własnym parkiecie: Wybrzeże Gdańsk, Iskrę Bydgoszcz i Zagłębie Sosnowiec.

Gwardia Opole i PM MPEC Tarnów do 1/8 finału awansowały z drugich miejsc w swoich grupach. Gwardia grała w Kielcach, gdzie uległa gospodarzom – PGE Vive ale wygrała z Azotami Puławy i Truso Elbląg. Z kolei PM MPEC Tarnów stoczył zaciętą walkę w Mielcu. Przegrał z tamtejszą Stalą oraz Nike Ciechanów i wygrał ze Szczypiorniakiem Dąbrowa Białostocka. Ostatecznie tarnowianie prześlizgnęli się do kolejnej rundy z trzema punktami.

Awans do 1/4 finału mistrzostw kraju wywalczą dwie najlepsze drużyny legnickiego turnieju.

Program turnieju 1/8 finału MPJ w Legnicy:

Piątek (15 lutego)

Godz. 15.00: Anilana Łódź – PM MPEC Tarnów

Godz. 17.00: Siódemka Huras Legnica – Gwardia Opole

Sobota (16 lutego)

Godz. 16.00: Gwardia Opole – Anilana Łódź

Godz. 18.00: Siódemka Huras Legnica – PM MPEC Tarnów

Niedziela (17 lutego)

Godz. 12.00: PM MPEC Tarnów – Gwardia Opole

Godz. 14.00: Siódemka Huras Legnica – Anilana Łódź

FOT. Bożena Ślepecka (e-legnickie.pl)