Aktualności

1. liga: Siódemka Miedź jedzie na trudny parkiet w Wieluniu

Po dwóch domowych zwycięstwach Siódemce Miedź Legnica tym razem o punkty przyjdzie walczyć w delegacji. Już w środę (13 lutego) w Wieluniu zmierzy się z tamtejszym MKS-em w ramach 14. kolejki grupy B 1. ligi.

Ze względu na zaplanowane na najbliższy weekend turnieje 1/8 mistrzostw Polski juniorów, 14. kolejka 1. ligi zostanie rozegrana na raty. Otworzy je środowe starcie w Wieluniu, a zakończy mecz Ostrovii z AZS-em Zielona Góra 8 marca.

Siódemka Miedź do starcia z ósmym w ligowej stawce MKS-em podejdzie w roli wicelidera. Ale czy również faworyta? Na papierze – jak najbardziej. W praktyce nie do końca, bo legniczanie w tym sezonie o ile są niepokonani we własnej hali, to na wyjazdach punkty już gubią.

Poza tym MKS to zespół nie należący do zbyt gościnnych. Wystarczy wspomnieć, że w styczniu wyeliminował z Pucharu Polski Chrobrego Głogów, wygrywając we własnej hali 25:24, a w kolejnej rundzie postawił się Wybrzeżu Gdańsk (21:25). Co ciekawe, w rundzie wstępnej pod koniec ub. roku wielunianie wyrzucili za pucharową burtę Siódemkę wygrywając w Legnicy 27:23. Odnotujmy jeszcze, że pierwszej rundzie, w hali przy Lotniczej górą była Siódemka (27:22).

Na koniec raport zdrowotny. Do Wielunia nasza drużyna pojedzie bez Patryka Gregułowskiego i Kacpra Majewskiego. Obaj leczą jeszcze kontuzje.

14. kolejka 1. ligi – grupa B: MKS Wieluń – Siódemka Miedź Legnica, hala WOSiR przy ul. Częstochowskiej w Wieluniu, godz. 19.30.