Aktualności

1/8 MP juniorów: porażka z Anilaną. O Final Four zagramy w Płocku

Siódemka Huras Legnica przegrała 29:31 z Anilaną Łódź na zakończenie turnieju 1/8 finału mistrzostw Polski juniorów. Obie drużyny awans do kolejnej fazy krajowego czempionatu zapewniły sobie już w sobotę.

Jeśli legnicki turniej 1/8 finału juniorskich mistrzostw Polski potraktować, jako trzydniowe przyjęcie, to starcie Siódemki z Anilaną było smakowitą wisienką na torcie. Zmierzyły się bowiem ze sobą dwie zdecydowanie najlepsze drużyny. Ten mecz był świetną reklamą handballa w młodzieżowym wydaniu.

Przez 60 min. na parkiecie trwała zacięta walka o każdą bramkę, a prowadzenie zmieniało się, jak w kalejdoskopie. W 6 min. Siódemka wygrywała 5:4, ale potem dopadł ją pierwszy w tym meczu kryzys. Przez 10 min. legniczanie nie rzucili bramki i goście odjechali na 5:9.

Druga zadyszka legniczan zadecydowała już o losach meczu. W 46 min. Siódemka wygrywała 24:21, ale Anilana zdołała rzucić 5 bramek z rzędu i objęła prowadzenie (24:26 w 50 min.), którego nie oddała już do końcowej syreny. Ostatecznie Siódemka przegrała 29:31 i do 1/4 finału mistrzostw kraju awansowała z drugiego miejsca.

Za dwa tygodnie podopieczni trenera Pawła Wity wystąpią w turnieju w Płocku. O awans do Final Four walczyć będą z tamtejszą Orlen Wisłą, PGE Vive Kielce i ŚKPR Świdnica. W drugiej grupie w Łodzi zagrają: Anilana, MTS Kwidzyn, Wybrzeże Gdańsk i Olimpia Biała Podlaska.

Siódemka Huras Legnica – Anilana Łódź 29:31 (14:15)

Siódemka Huras: Dekarz, Dzido – Styrcz 4, Nowosielski 3, Czarnecki 6, Klimaszewski 4, Szczepanek 4, Paterek 7, Będzikowski 1.

MVP: Konrad Czech (Anilana)

PM MPEC Tarnów – Gwardia Opole 37:32 (18:15)

MVP: Andrzej Wicherek (PM MPEC)

Tabela:

1. Anilana Łódź – 9 pkt.

2. Siódemka Huras Legnica – 6 pkt.

3. PM MPEC Tarnów – 3 pkt.

4. Gwardia Opole – 0 pkt.