Aktualności

Final Four Mistrzostw Polski juniorów: Siódemka Huras gra o kolejny medal

W dalekim Kwidzynie juniorom Siódemki Huras Legnica przyjdzie bronić tytułu mistrza Polski. Pierwszym rywalem podopiecznych trenera Pawła Wity będzie Anilana Łódź. W drugiej parze MTS Kwidzyn zmierzy się z Orlen Wisłą Płock.

Droga do rozpoczynającego się w piątek w Kwidzynie finału mistrzostw kraju była długa. Wiodła bowiem przez ligę wojewódzką (nasza drużyna w cuglach ją wygrała) oraz turnieje 1/16, 1/8 i 1/4 finału rozgrywek centralnych. Siódemka Huras w tym sezonie rozegrała w sumie 20 meczów o stawkę. Wygrała 17 z nich, przegrała tylko 3.

Jedną z drużyn, która znalazła na team trenera Pawła Wity receptę jest Anilana Łódź. Siódemka uległa jej 29:31 w Legnicy w meczu kończącym turniej 1/4 finału mistrzostw kraju. W piątek, w Kwidzynie dojdzie do rewanżu. Faworyta tej konfrontacji wskazać nie sposób, bo o końcowym wyniku mogą decydować detale, bądź dyspozycja dnia. Podobnie zresztą, jak w drugiej parze turnieju Final Four, którą tworzą MTS Kwidzyn i Orlen Wisła Płock.

Z „Nafciarzami” Siódemka mierzyła się przed dwoma tygodniami w turnieju 1/4 finału w Płocku. Po zaciętym meczu nasz zespół przegrał 24:26. Ekipę gospodarzy podopieczni Pawła Wity znają też doskonale. To właśnie z MTS-em Siódemka mierzyła się bowiem w Final Four mistrzostw Polski, ale jeszcze w kat. juniorów młodszych. W 2017 r. w Świdnicy górą była nasza drużyna, która wygrała 40:38. Siódemka ostatecznie wywalczyła srebro, MTS zaś wrócił do domu z dyplomem za 4. miejsce zamiast medalu.

Warto dodać, że dla Siódemki to już czwarty finał juniorskich mistrzostw kraju od 2015 r. W tym czasie legnicki klub zdobył trzy medale: srebrne w 2015 i 2017 r. oraz złoty w 2018 r. Do Kwidzyna nasza drużyna jedzie więc bronić tytułu mistrza Polski, wywalczonego przed rokiem w Płocku przez kolegów z rocznika 1999.

Program Final Four:

Piątek (15 marca)

Godz. 15.00: Siódemka Huras Legnica – Anilana Łódź

Godz. 17.00: MTS Kwidzyn – Orlen Wisła Płock

Sobota (16 marca)

Godz. 12.00: mecz o 3. miejsce

Godz. 14.00: mecz o 1. miejsce

Transmisja LIVE z wszystkich meczów TUTAJ.