FINAL FOUR MPJ: Siódemka Huras wygrała z Anilaną i zagra o złoto!

Siódemka Huras Legnica pokonała w rzutach karnych Anilanę Łódź w pierwszym meczu turnieju Final Four mistrzostw Polski juniorów, który w piątek rozpoczął się w Kwidzynie. W sobotę nasza drużyna zagra o złoty medal z Orlen Wisłą Płock.

Cóż to był za mecz! Siódemka prawie przez cały mecz przegrywała z Anilaną, a jednak zdołała wygrać i awansować do sobotniego wielkiego finału. W zespole trenera Pawła Wity bohaterów jest kilku, ale po kolei.

Przez 60 minut legniczanie musieli gonić wynik. Mecz był bardzo zacięty, ale to łodzianie byli na prowadzeniu. Co Siódemka do Anilany doskoczyła na remis (3:3, 6:6, 8:8, 10:10) to ta szybko znów odjeżdżała. Pod koniec pierwszej połowy odjechała aż na 5 bramek. Kto jednak w przerwie nie wierzył w legnicki zespół – srodze się potem zdziwił.

Na początku drugiej połowy Siódemka szybko odrobiła straty – już w 37 min. było 19:19. Fenomenalny mecz w ataku rozgrywali Paweł Paterek i Wojciech Styrcz (razem zdobyli 19 bramek!), ale i tak na prowadzenie wyjść się nie udało. Więcej! Anilana ponownie wypracowała sobie pięciobramkową przewagę (22:27 w 45 min.).

Wtedy do głosu doszli kolejni bohaterowie. W bramce zaczął szaleć Dawid Dekarz (wybrany MVP spotkania), a trafiać niczym robot Michał Czarnecki. Właśnie on wykończył akcję w ostatniej minucie na wagę remisu. Remisu, który spowodował, że finalistę wyłonił konkurs rzutów karnych.

Trzy rzuty z 7 metrów obronił Dekarz, zimną krew zachowali: Stycz, Czarnecki i Kornel Szczepanek i Siódemka utopiła się w euforii. W sobotę, drugi sezon z rzędu, zagra w wielkim finale krajowego czempionatu juniorów. Srebrny medal ma już zagwarantowany. Ale legnickiemu klubowi od roku przecież w złocie bardziej do twarzy.

Siódemka Huras Legnica – Anilana Łódź 31:31 (12:17), 3:2 w karnych

Siódemka: Dekarz 1, Dzido, Gołębiowski – Paterek 10, Styrcz 9, Nowosielski 2, Szczepanek 2, Klimaszewski 1, Czarnecki 5, Będzikowski 1.

Przebieg meczu: 2:3 (5), 3:6 (10), 8:8 (15), 10:10 (20), 11:12 (25), 12:17 (30), 17:19 (35), 21:21 (40), 22:27 (45), 24:28 (50), 27:30 (50), 31:31 (60).

Rzuty karne: 0:1, 1:1 Styrcz, 2:1 Czarnecki, 2:2, 3:2 Szczepanek.

MTS Kwidzyn – Orlen Wisła Płock 24:25 (11:12)