Aktualności

W sobotę mecz na szczycie: gościmy w Legnicy lidera tabeli!

Konfrontacja Siódemki Miedź Legnica z Olimpią Piekary Śląskie to absolutny hit 18. serii spotkań w grupie B. 1. ligi. Wynik tego meczu ma ogromne znaczenie w kontekście końcowej tabeli i awansu do turnieju barażowego o PGNiG Superligę. Pierwszy gwizdek w hali przy ul. Lotniczej o godz. 18.00.

Na pięć kolejek przed końcem ligowych rozgrywek w tabeli prowadzi Olimpia, która zgromadziła 39 pkt. Punkt mniej ma Real-Astromal Leszno, a dwa punkty mniej obecnie trzecia w stawce Siódemka Miedź. W sobotę zespół z Wielkopolski gra na trudnym terenie w Grodkowie. Jeśli tam polegną, a Siódemka wygra z Olimpią – zostanie nowym liderem!

Tyle spekulacji. Sami zawodnicy Siódemki i trener Paweł Wita rozmów na temat tabeli i układu gier, unikają jak ognia. Śmiało można stwierdzić, że w legnickiej ekipie przed sobotnim szlagierem, panuje kompletne wyciszenie.

– Zdajemy sobie sprawę ze stawki tego meczu i z siły rywala. Mamy plan na ten mecz. Jedno jest pewne – ta młoda drużyna będzie potrzebować wsparcia trybun. Przyjdźcie do hali i pomóżcie nam! – apeluje trener Siódemki Miedź, Paweł Wita.

Wydaje się, że przed sobotnim hitem, psychologiczną przewagę posiadają legniczanie. Po pierwsze Siódemka w tym sezonie we własnej hali pozostaje niepokonana. Bilans przy Lotniczej ma imponujący: 8 meczów – 8 zwycięstw! Po drugie – w pierwszej rundzie, w Piekarach Śląskich podopieczni trenera Wity pewnie wygrali (26:22), rozgrywając jedno z najlepszych spotkań w tym sezonie.

Kluczem do sukcesu będzie z pewnością jakość w defensywie. Olimpia to najskuteczniejszy zespół w lidze. Na swoim koncie ma aż 515 bramek – najwięcej w lidze. Aż trzech jej zawodników plasuje się w pierwszej piątce najlepszych strzelców – Maciej Chromy (100 goli), Arkadiusz Kowalski (96) i Michał Rosół (94). Zajmują oni miejsca od 2. do 4. Piąty jest … Kamil Mosiołek z Siódemki z dorobkiem 91 trafień.

W sobotę niestety raczej nie zagra Szymon Światłowski, który nabawił się urazu w meczu z Ostrovią Ostrów. Tym samym skrzydłowy ten dołączył do klubowego szpitala w którym znajdują się już Patryk Gregułowski i Sebastian Ziemiński.

Uwaga! Warto przyjść do hali trochę wcześniej, bo przed meczem odbędzie się prezentacja świeżo upieczonych wicemistrzów Polski juniorów.

18. kolejka 1. ligi (grupa B): Siódemka Miedź Legnica – Olimpia Piekary Śląskie, sobota (23 marca), godz. 18.00, hala przy ul. Lotniczej.