Pewne zwycięstwo z Olimpem Grodków. Siódemka Miedź liderem !!!

Siódemka Miedź Legnica wygrała 30:21 z Olimpem Grodków i na trzy kolejki przed końcem rozgrywek rozsiadła się na 1. miejscu pierwszoligowej tabeli.

Zespół trenera Pawła Wity musiał wygrać z beniaminkiem z Grodkowa, by utrzymać kontakt z prowadzącym w tabeli duetem. Tymczasem w sobotę Olimpia Piekary Śląskie poległa w Wieluniu, a Real-Astromal niespodziewanie uległ we własnej hali Anilanie Łódź. Swoje za to zrobiła Siódemka, bo bez przygód poradziła sobie z Olimpem.

W nagrodę nasza drużyna awansowała na 1. miejsce. Zapowiada się pasjonujący ligowy finisz, bo na trzy kolejki przed końcem rozgrywek – trzy drużyny mają po 41 pkt!

Co do meczu z Olimpem, to Siódemka miała go pod pełną kontrolą. Grodkowianie postawili się tylko w pierwszym kwadransie, raz nawet wygrywali – 3:4 w 5 min. Tyle że już w 20 min. legniczanie prowadzili 14:8. Na drugą połowę wyszli z zapasem 5 bramek, by konsekwentnie przewagę budować. Ostatecznie Siódemka zrewanżowała się Olimpowi za porażkę w Grodkowie wygrywając 30:21.

FOTOGALERIA Z MECZU

Świetny mecz w bramce rozegrał Łukasz Mazur, który zaliczył aż 17 udanych interwencji. Najskuteczniejsi w legnickim zespole byli Kamil Mosiołek i Paweł Piwko. Obaj rzucili po 7 bramek. Trener Wita dał w sobotę kolejne minuty na pierwszoligowym parkiecie świeżo upieczonym wicemistrzom Polski juniorów – Pawłowi Paterkowi i Wojciechowi Styrczowi.

Siódemka Miedź Legnica – Olimp Grodków 30:21 (18:13)

Siódemka: Mazur – Przybylak, Płaczek 5, Cegłowski 3, Bogudziński, Piwko 7, Drozdalski 2, Mosiołek 7, Skiba 3, Paterek 3, Styrcz. Kary: 10 min.

Olimp: Młoczyński, Mańko – Stępień 2, Hertel 2, Chmiel 1, Galus, Marcyniuk, Mierzwiński 3, Rogaczewski 4, Turyniewicz, Ungier 4, Kulej 1, Kolanko 2, Górny, Koszyk, Szulc 2. Kary: 10 min.

Przebieg meczu: 3:4 (5), 6:5 (10), 10:6 (15), 14:8 (20), 15:11 (25), 18:13 (30), 18:14 (35), 21:16 (40), 23:18 (45). 27:20 (50), 28:21 (55), 30:21 (60).