Aktualności

1.liga: Siódemka Miedź jedzie do Łodzi i o punkty nie będzie miała łatwo

Rozgrywki na zapleczu PGNiG Superligi wkraczają w decydującą fazę. W sobotę, lider tabeli grupy B – Siódemka Miedź Legnica zagra na wyjeździe z Politechniką Anilaną Łódź. Początek meczu o godz. 18.00.

Faworyta sobotniej konfrontacji nie jest trudno. To przecież Siódemka przewodzi ligowej tabeli, a Anilana zajmuje w niej dopiero 8. miejsce. Legniczanie punktów uzbierali już 41, łodzianie zaś uciułali ledwie 25. No i w pierwszej rundzie Siódemka bez większych problemów wygrała 35:29.

Tyle teoria. Praktyka jest bowiem taka, że Anilana to bardzo mocny zespół, który w tym sezonie rośnie z każdą ligową kolejką. Na potwierdzenie tej opinii, w miniony weekend wygrała w Lesznie z Realem-Astromal. To tylko potwierdza, że Siódemkę czeka w Łodzi bardzo trudna przeprawa.

Warto wspomnieć, że w sobotę dojdzie do rywalizacji dwóch klubów, które budują swoją pozycję w podobny sposób – stawiając na szkolenie. Skład Anilany, tak jak Siódemki, naszpikowany jest młodymi graczami, którzy jeszcze niedawno odnosili sukcesy na parkietach juniorskich.

W sobotę ciekawie będzie również w innych halach. O tej samej godzinie (18.00) grać będą bowiem bezpośredni rywale Siódemki w walce o ligowy triumf. Olimpia Piekary Śląskie podejmie Forzę Wrocław, natomiast Real-Astroma Leszno zagra w Zielonej Górze z AZS-em. Przypomnijmy, że po 19. kolejkach Siódemka, Olimpia i Real-Astromal mają po 41 punktów.