Aktualności

Pożegnanie z ligą. W sobotę gramy w Legnicy z AZS-em Zielona Góra

W sobotę Siódemka Miedź Legnica podejmie AZS Zielona Góra. Będzie to ostatni już w tym sezonie pierwszoligowy mecz w hali przy ul. Lotniczej. Początek o godz. 18.00.

Zespół trenera Pawła Wity wciąż jest w grze o zwycięstwo w grupie B 1. ligi i awans do turnieju barażowego, którego stawką będzie miejsce w PGNiG Superlidze. Na dwie kolejki przed końcem rozgrywek liderem jest Olimpia Piekary Śląskie, ale Siódemka Miedź i Real-Astromal Leszno mają tylko 3 pkt. mniej. Wszystko wskazuje więc na to, że ostateczne rozstrzygnięcia poznamy dopiero 27 kwietnia, kiedy to zostanie rozegrana ostatnia kolejka.

A już w tę sobotę Siódemka Miedź zagra z AZS-em Zielona Góra i będzie zdecydowanym faworytem – wszak „Akademicy” zajmują w ligowej tabeli dopiero 10. miejsce. Nie zmienia to oczywiście faktu, że lekceważenie ich byłoby ogromnym błędem.

Przed tygodniem AZS wygrał we własnej hali z Realem-Astromal Leszno (28:24), zapewniając sobie tym samym utrzymanie w 1. lidze. Warto też pamiętać, że w pierwszej rundzie Siódemka wygrała z AZS-em, ale dopiero w rzutach karnych (26:26, 3:1).

W sobotę będziemy nie tylko kibicować Siódemce, ale też nasłuchiwać wieści z Piekar Śląskich i Leszna, gdzie Olimpia zagra z Grunwaldem Poznań, a Real-Astromal z ASPR Zawadzkie.

21. kolejka 1. ligi (grupa B): Siódemka Miedź Legnica – AZS Zielona Góra, sobota (13 kwietnia), godz. 18.00, hala przy ul. Lotniczej.