Aktualności

Świetny finisz naszych chłopców. Siódemka Huras tuż za podium

Dwa zwycięstwa na zakończenie sezonu Dolnośląskiej Ligi Chłopców odniosła Siódemka Huras Legnica. Podopieczni trenera Zygmunta Woźniczki pokonali w hali przy ul. Wierzyńskiego 24:11 Zagłębie Lubin i 22:17 Chrobrego Głogów.

O ile mecz z Zagłębiem nie miał większej historii, bo Siódemka wygrała wysoko, to pojedynek z wyżej notowanym w tabeli Chrobrym przysporzył już kibicom mnóstwo emocji. Siódemka rozegrała świetne zawody, rewanżując się starszym i mocniejszym fizycznie rywalom za porażkę w Głogowie.

Nasza drużyna sezon zakończyła z dorobkiem 32 punktów na który złożyło się 11 zwycięstw i 4 porażki. W tabeli DLCh Siódemka Huras zajęła czwarte miejsce. Mistrzem województwa został Śląsk Wrocław, wicemistrzem UKS Dziewiątka Legnica, a trzecie miejsce zajął Chrobry.

Warto zaznaczyć, że trener Woźniczka rywalizował w lidze zawodnikami młodszymi o rok a nawet dwa od tych z rocznika wiodącego w tej kategorii wiekowej (2006).

Siódemka Huras Legnica – Zagłębie Lubin 24:11 (16:6)

Siódemka: Zembrzycki, Zawierucha, Zemła – Kiedrzyński, Mieleszczenko, Skiba, Stefaniak, Pastor, Wojsa, Makar, Wita, Świechowski, Maciejewski, Zieliński, Toczyski.

Siódemka Huras Legnica – Chrobry Głogów 22:17 (9:8)

Siódemka: Zembrzycki, Zawierucha, Zemła – Kiedrzyński 4, Mieleszczenko, Skiba 5, Stefaniak 2, Pastor, Wojsa 5, Makar 3, Świechowski 3, Toczyski.