Aktualności

OFICJALNIE: Mateusz Wychowaniec zawodnikiem Siódemki Miedź Legnica

Siódemkę Miedź Legnica wzmocnił 19-letni Mateusz Wychowaniec. Leworęczny skrzydłowy podpisał z naszym klubem dwuletni kontrakt.

Mateusz Wychowaniec jest wychowankiem ChKS Łódź. Przed rokiem z tego klubu trafił do ŚKPR-u Świdnica. Choć zespół ten nie zdołał się utrzymać w 1. lidze, to Wychowaniec sezon 2018/2019 może zaliczyć do udanych.

W 22 meczach grupy B 1. ligi 19-latek zdobył aż 124 bramki, co dało mu w klasyfikacji strzelców 3. miejsce. Poza tym z zespołem juniorów ŚKPR-u dotarł do ćwierćfinału mistrzostw Polski.

Wychowaniec występuje na prawym skrzydle. Na tej pozycji będzie rywalizował w Siódemce z doświadczonym Pawłem Piwką oraz swoim rówieśnikiem Michałem Zającem. Zawodnik związał się z naszym klubem dwuletnią umową.

Wychowaniec jest drugim pozyskanym przez Siódemkę zawodnikiem. Przypomnijmy, że w ub. tygodniu zespół trenera Pawła Wity wzmocnił były skrzydłowy Azotów Puławy, 34-letni Adam Skrabania.

FOT. skprswidnica.pl