Aktualności

Jakub Będzikowski powołany do juniorskiej reprezentacji Polski!

Trener reprezentacji Polski juniorów młodszych Mariusz Jurasik ogłosił nazwiska 22 zawodników, którzy wezmą udział w przygotowaniach do Otwartych Mistrzostw Europy. Uznanie selekcjonera zdobył m.in. Jakub Będzikowski z Siódemki Huras Legnica.

Powołanie dla naszego rozgrywającego jest o tyle cenniejsze, że jest uroczony w 2003 r., tymczasem większość kadry stanowią zawodnicy o rok starsi. Przypomnijmy, że Jakub Będzikowski ma za sobą świetny sezon. Był liderem Siódemki Huras w Dolnośląskiej Lidze Juniorów Młodszych zostając królem strzelców tych rozgrywek.

Reprezentację Mariusza Jurasika czekają w czerwcu dwa zgrupowania. Od 9 do 16 czerwca w Kielcach i od 23 do 30 czerwca w Cetniewie. Po nich trener ogłosi skład na Otwarte Mistrzostwa Europy, które zostaną rozegrane w szwedzkim Goeteborgu.

Warto dodać, że Jakub Będzikowski ma bogate tradycje rodzinne jeśli chodzi o grę z orzełkiem na piersi. W reprezentacji Polski występowali przecież jego ojciec – Piotr Będzikowski (dziś trener juniorów młodszych Siódemki) oraz wujek – Jacek Będzikowski. Obaj zresztą – wybitni wychowankowie naszego klubu.