Aktualności

Mazur, Mosiołek i Majewski na dłużej w Siódemce Miedź Legnica

Działacze Siódemki Miedź mocno pracują nad kształtem kadry pierwszoligowej drużyny na sezon 2019/2020. Nowe kontrakty z 3. zespołem grupy B 1. ligi podpisało właśnie trzech zawodników.

Dwuletnią umową z Siódemką Miedź związał się Łukasz Mazur (na zdjęciu głównym), 24-letni wychowanek naszego klubu, który od cieszy się opinią jednego z najlepszych bramkarzy na zapleczu PGNiG Superligi. Z końcem czerwca wygasa jego umowa z Siódemką, ale postanowił kontynuować karierę w macierzystym klubie.

Kontrakty kończą się również o rok młodszym: środkowy rozgrywający Kamilowi Mosiołkowi (górne zdjęcie) i skrzydłowy Kacprowi Majewskiemu (dolne zdjęcie). Obaj podpisali nowe umowy, ważne do czerwca 2020 r. Mosiołek, w poprzednim sezonie był najlepszym snajperem drużyny. W 22 ligowych meczach rzucił 116 bramek, co dało mu 5. miejsce w klasyfikacji strzelców.

Z kolei Kacper Majewski to trzeci strzelec Siódemki poprzedniego sezonu, który zakończył z dorobkiem 67 trafień.

Mosiołek do Siódemki Miedź trafił z UKS Dziewiątka Legnica, a Kacper Majewski z UKS Czwórka Libiąż. Obaj byli ważnymi postaciami drużyny, która w 2015 r. wywalczyła tytuł wicemistrza Polski juniorów.

Przypomnijmy, że w maju Siódemka pozyskała dwóch nowych zawodników: Adama Skrabanię i Mateusza Wychowańca. Ten pierwszy poprzedni sezon spędził w Azotach Puławy, drugi w ŚKPR Świdnica.