Aktualności

OFICJALNIE: sześciu zawodników opuszcza Siódemkę Miedź Legnica

Znamy kolejne decyzje dotyczące kadry pierwszoligowej Siódemki Miedź Legnica. Z drużyny odejdzie w sumie sześciu szczypiornistów.

O tym, że po sezonie 2018/2019 Siódemkę opuści Patryk Gregułowski wiadomo było od dawna. Rozgrywający już przed rokiem podpisał bowiem trzyletni kontrakt z superligowym Górnikiem Zabrze, który zacznie obowiązywać w lipcu br. 20-letni wychowanek Siódemki na parkiet wróci jednak najwcześniej późną jesienią, bo przechodzi jeszcze rehabilitację po rekonstrukcji więzadeł krzyżowych.

Poza Gregułowskim z Siódemki odejdą trzej inny zawodnicy, którzy przed rokiem wywalczyli tytuł mistrza polski juniorów. Mowa o Macieju Majewskim, Szymonie Światłowskim i Kacprze Cegłowskim. W przypadku tego ostatniego, w grę wchodzi jednak wypożyczenie. Na razie nie wiadomo do jakiego klubu, bo jest to uzależnionego od tego, gdzie skrzydłowy Siódemki rozpocznie jesienią studia.

W nowym sezonie w Siódemce grać nie będą też 23-letni obrotowy Bartosz Skiba oraz 20-letni Sebastian Ziemiński. Ten pierwszy szuka nowego klubu, drugi dołączy zaś do MKS-u Wieluń. Skiba występował w Siódemce przez sześć lat, w 2015 r. zdobywając z nią wicemistrzostwo kraju juniorów. Ziemiński graczem Siódemki był przez dwa sezony.

Wszystkim opuszczającym nasz klub zawodnikom dziękujemy za godne reprezentowanie barw Siódemki i życzymy powodzenia w dalszej karierze.

Na zdjęciu: Bartosz Skiba (fot. Bożena Ślepecka, e-legnickie.pl)